Haber

‘Adınız terör soruşturmasına karıştı’ yalanıyla 300 bin TL’lik altınını dolandırdılar

BURSA’da, Ayşe K.’yi (61) telefonla arayıp, ‘Adınız terör soruşturmasına karıştı’ palavrasıyla kandırarak 300 bin liralık altınını alıp dolandıran Suriye asıllı 2 kişi, yakalanıp, tutuklandı.

Olay, İnegöl ilçesi Ortaköy Mahallesi’nde meydana geldi. Ayşe K.’yi telefonla arayıp, kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi, ‘Adınız terör soruşturmasına karıştı’ deyip, bu durumdan kurtulması için para istedi. Dolandırıcılara inanan Ayşe K., konutta bir ölçü altını olduğunu söyledi. Meskene gelen şüpheliler, Ayşe K.’den aldıkları yaklaşık 300 bin liralık altını alıp kaçtı.

Bir mühlet sonra dolandırıldığını anlayan Ayşe K., durumu jandarmaya bildirdi. Jandarmanın yaptığı çalışmayla şüphelilerin Suriye asıllı Mohamad Jesri (27) ve Abdurrahman Zkert (26) olduğu belirlendi. Şüpheliler, düzenlenen operasyonla yakalanıp, gözaltına alındı. Tabirlerinde cürümlerini itiraf eden şüpheliler, altınları diğerine verdiklerini söyledi. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 2 kuşkulu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Jandarmanın, altınları bulmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu