Haber

AK Partili Bülent Turan: Tweet atıp silmek siyasi oryantallıktır

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Millet İttifakı’nın son toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turan, “Birisi tweet atıp 10 dakika sonra siliyor. Bu tamamen politik bir danstır. Birisi sormadan aday olduğunu iddia ediyor, ülke ülke geziyor. Bazıları tamamen susuyor, tüm siyasi hayatlarını ve hafızalarını sadece 2 milletvekili için gömüyorlar. Bu tavrın ve ekibin bırakın Türkiye’yi kendilerine fayda sağlamadığını son günlerde gördük” dedi.

Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı değerlendirmede, Millet İttifakı’nın son toplantısında aday gösterememesini takdirle karşıladı. Turan, “Ülkemiz çok değerli bir büyük seçime hazırlanıyor; Ancak 6 Tablo olarak adlandırılan yapının son siyasi çalkantısı ibretlik bir tablodur. Birisi tweet atıyor, 10 dakika sonra siliyor. Bu tamamen politik bir danstır. Birisi sormadan aday olduğunu savunuyor, ülke çapında geziyor. Bazıları tamamen susuyor, tüm siyasi hayatlarını ve hafızalarını sadece 2 milletvekili için gömüyorlar. Bırakın Türkiye’yi, bu durumun ve grubun kendilerine fayda sağlamadığını son günlerde gördük. Güçlü, ilkeli ve zamanında bir adayın açıklanmasını isterdik ve bu adayla yarışırdık. Çünkü yeterli muhalefet aynı zamanda yeterli gücün de referansıdır. Ancak bu süreden sonra açıklanacak aday sadece resmi bir adaylıktır. 6’lı Masa’nın arzusu güçlü bir Cumhurbaşkanı, değerli bir siyasi liderlik değil, sadece bir genelkurmay başkanı arayışıdır” dedi.

‘DEPREM GÜNDEMİ VE TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ DEĞİL’

Millet İttifakı’nın adayını zamanında açıklamaması nedeniyle tartışmalar yaşandığını belirten Turan, şunları kaydetti:

“Keşke bu adayla siyasi bir kampanya başlatılsaydı. Keşke fikirlerimizi ve projelerimizi onunla tartışabilseydik. Hatta şu anda hepimizin canını yakan deprem felaketinden sonra adaylar bölgeye gidip fikirlerini birlikte paylaşabilseler. Keşke görüşlerini, eksikliklerini ve fazlalıklarını değerlendirebilseydi. Ancak aralarındaki kargaşa nedeniyle ne yazık ki başka bir gündem fırsatı olmadı. Ne depremin gündeminde ne de Türkiye’nin gündeminde. Varsa kendi çalkantılarıdır, yoksa siyasi bir hareketle öne geçme tartışmalarıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu