Haber

Akşener: Bunlar daha iyi günlerin

ANKARA (İGFA) – İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuştu.

Akşener, Altılı masanın geçtiğimiz günlerde açıkladığı Anayasa değişikliği önerisiyle ilgili “Sayın Erdoğan’ın dediği üzere “Bunlar daha iyi günlerin” daha yeni başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Marketteki ürün fiyatlarının bir yılda geldiği seviyeyi anlatan Akşener, TÜİK’e tepki gösterdi. Bir dizi ürünü göstererek son fiyatlarıyla ilgili bilgi verdi.

Uzunca bir süredir ‘derin yoksulluk’ adı altında çalışmalara bizzat katıldığını açıklayan Akşener, halkın yaşadığı açlık ve yoksulluğa dikkat çekerek “Kimsesizlerin kimiydiniz o denli mi! Haydi be! Yoksullukla gayret için gelmiştiniz dimi! Haydi be! Siz bugün ayrıcalıklı bir sınıf yarattınız, Furkanlar, Haticeler ağlarken siz pudra şekeri çeken, acayip otomobillere binen, tuhaf pantolonlar giyen, tuhaf ceketler giyen, kocaman altınlar, pırlantalar, zevksiz kolyeler takan, tuhaf tıraşlı, tuhaf sakallı gençler yarattınız! Yazıklar olsun! Haram olsun, zehir zıkkım olsun! Yazıktır!” dedi.

Meral Akşener YÖK skandallarından cep ekonomisine, bütçe görüşmelerine kadar birçok konuyu ele aldı.

Akşener hayvan hakları ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde, “Bu hayvanlara yapılan pislikler, iğrençlikler, ahlaksızlıklar,kötülükler sona erecek” dedi.

“Bir yanda; sahipsiz sokak hayvanlarının, saldırısına uğrayan, sevdikleri ziyan gören ve haklı olarak reaksiyon gösteren vatandaşlarımız hayvan düşmanı ilan edilirken; başka yanda ise hayvanları koruyan, ve onların inançsız barınaklarda yaşamasına, reaksiyon gösteren, hayvanseverlerimiz de, ‘hayvanperest’ ilan edilerek, maksat gösteriliyor” diyen Akşener, “Böyle vicdansızlık olmaz! Bu türlü ciddiyetsizlik olmaz! Bu türlü devlet yönetilmez!” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu