Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.681 lira seviyesinden işlem görüyor.

Cuma günü altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak altının gram fiyatı da günü bir önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 1.684 liradan kapattı.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 10:40 prestijiyle önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 1.681 lirada süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 2 bin 760 liradan, Cumhuriyet altını da 11 bin 150 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,4 düşüşle 1.936 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir seyirle başlarken gözler bu hafta ABD’de açıklanacak enflasyon başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

Geçen hafta açıklanan verilere göre Temmuz ayında tarım dışı istihdam 187 bin kişi ile beklentilerin altında artmasına rağmen işsizlik oranı yüzde 3,6’dan yüzde 3,5’e geriledi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) dikkatle izlediği ortalama saatlik faiz de yüzde 0,4 artarak 33,74 dolara yükseldi.

Bu durum Fed’in önümüzdeki dönemdeki politikalarına ilişkin belirsizliklerin sürmesine neden olurken, risk iştahını da azalttı.

Analistler, ülkede bilanço döneminin güçlü bir şekilde devam ettiğini, şirketin finansal sonuçlarının hisse ve segment bazında oynaklığı artırabileceğini belirtti.

Bugün yurt içinde hazine nakit istikrarının takip edileceğini ve yurt dışında veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, altının ons fiyatında teknik olarak 1.930 doların takviye, 1.970 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu