Haber

Ankara’daki mezarda cesedi hiç bozulmayan kadının sırrı! Nihat Hatipoğlu sesi titreyerek anlattı

Ünlü profesör Nihat Hatipoğlu, Haberler.com stüdyolarında Haber Müdür Olgun Kızıltepe’nin sorularını yanıtladı. Birçok konu başlığı altında açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, Ankara’daki bir mezarda cansız vücudu hiç bozulmadan yatan bayanın sırrına ait de değerlendirmelerde bulundu.

“SÜREKLİ GİTTİĞİM BİR BÖLGEYDİ”

Bahsi geçen olayın, daima gittiği Ali Semerkandi Hazretleri’nin türbesi etrafında görevli bir mezar kazıcısı tarafından kendisine anlatıldığını belirten Hatipoğlu, “Ankara’nın Çamlıderesi’nde Ali Semerkandi Hazretleri’nin mezarı var, Hz. Ömer’in soyundan gelir. Ben daima giderim oraya yani ayda en az 1 defa uğramaya ihtimam gösteririm. Orada bir mezarcı var. Bu mezarcı birkaç sefer benimle görüşmek istedi. Konuşurken dedim ki “Sen ne iş yapıyorsun?” O da bana mezar kazıcısı olduğundan, mezarlara beton yaptığından bahsetti” dedi.

“MEZARI AÇTIĞINDA BEDENİN BOZULMADIĞINI GÖRMÜŞ”

Hatipoğlu, kadının hikayesinin bu kazıcının mezarı açmasından sonra ortaya çıktığını belirterek, şöyle devam etti: “Ben bu mezarcı arkadaşa garip şeylerle karşılaştın mı diye sordum. Hocam dedi bir gün mezar kazdım, uzun periyodik bir cenazeydi. Mezarı kazdım dedi, bir bayan cenazesi çıktı. Kefeni bozulmamış, bedeni tıpkı biçimde duruyor. Merak ettim kim bu bayan diye. Buldum da daha sonra diyor. Yaşlı bir bayanmış. Hayatı boyunca eli açıkmış, çok cömert bir bayanmış ve kimsenin aleyhinde dedikodu yaptığı görülmemiş. Kimseye karışmayan dindar bir bayanmış ve sabah namazlarını cemaatle kılan bir bayanmış ve cesedi çürümemiş. Kimi bedenler toprak yemez olağan. Peygamberlerimizin ve şehitlerin bedeni üzere. Bunlar bozulmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu