Haber

Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 89. yıl dönümü

Niğde Valisi Mustafa Koç ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

Vali Koç, mesajında ​​Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’yi ziyaretinin 89. yıl dönümünü kutlamaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Milli Mücadele Dönemi’nde Ulukışla-Pozantı güzergahında Fransızlara karşı etkin bir şekilde mücadele eden, askerlere ikmal ve lojistik destek sağlayan Niğdelilerin Atatürk tarafından onurlandırıldığını kaydeden Koç, “Niğdeliler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zaferindeki en büyük dayanaklarımız 5 Şubat 1934, “Ben sizi hep sevdim” diyerek övdüğü şehrimiz için hep bir onur günü olmuştur sözlerini işitti.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk şehrimize gelerek Niğde’mizi onurlandırmıştır. 5 Şubat, Cumhuriyet’in en zor günlerinde maddi ve manevi tüm varlığını ortaya koyan Niğde halkının bir onur günüdür. İstiklal Harbi… Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve minnetle anıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu