Haber

Avcılar’da aynı evde ikinci dehşet; bıçakla 2 cep telefonunu gasbettiler

AVCILAR’da geçen ay evlerinin kapısını çalarak kendilerini ‘Polis’ olarak tanıttıktan sonra iki kişiyi döven saldırganlar, yanlarına 3 kişiyi daha alarak bir ay sonra tekrar aynı eve geldi. Bıçak tehdidi ile 2 cep telefonunu gasbettiği belirtilen kişiler kaçtı.

İlk olay,  geçen Ekim ayında Gümüşpala Mahallesi’nde saat 20.30 sıralarında meydana gelmişti. Ferdi Er, giriş katta oturduğu binanın merdiven demirlerine zincirle kilitlediği bisikletinin daha evvel de çalınmak istendiğini göz önüne alarak duyduğu ses üzerine kapıyı açmıştı. Karşısında gördüğü şahsa ne aradığını soran Er, “Sana mı hesap vereceğim” yanıtıyla 3 kişinin saldırısına uğrarken, arkadaşı ile birlikte onlarla arbede etti. Bu olaydan sonra uzaklaşan 3 kişi Ferdi Er’in evinin kapısını 1 saat sonra tekrar çalan ve kendilerinin “Polis” olduğunu söyleyen kişiye açınca neye uğradığını şaşırmıştı. Ferdi Er ve arkadaşı Metin Aksu içeri kaçtıkları oda kapısını kıran saldırganların yumruk ve demir çubuklu saldırısına uğramıştı. Bu olayda Metin Aksu’nun başına demir çubukla aldığı darbe ile yaralanmış, 3 kişi kaçmıştı.

DÜN GECE TEKRAR GELDİLEREv sanibi Ferdi Er, dün akşam Avcılar kıyısında balık avlamaya giderken arkadaşı Metin Aksu, ikisi kız, 3 arkadaşı ile dün saat 20.30 sıralarında konutta otururken kapı çalındı. Aksu, kapıyı açması ile birlikte içeri giren 5 kişinin kendilerini bıçakla etkisiz hale getirdiklerini, bir erkek ve bir kız arkadaşının cep telefonlarını gasbettiklerini, bunları fakat verecekleri hesap numarasına 4 bin TL gönderilmesi halinde teslim edeceklerini öne sürdü. İçeride yaklaşık 15 dakika kalan, telefonunu vermek istemeyen kızlardan birisine tokat atan saldırganlar, konuttaki bir erkeğin daha cep telefonunu gasbetti. Metin Aksu’yu kapı önüne kadar götüren, polisin aranması halinde onu bıçaklayacaklarını söyleyen şüpheliler bir mühlet sonra koşarak uzaklaştı. İhbar üzerine meskene gelen Avcılar Emniyet Müdürlüğü takımları parmak izi çalışması yaparken, konutta bulunanların sözlerini aldı. Metin Aksu, iki saldırganın geçen ay meskene gelerek başına 4 dikiş atılmasına neden olan saldırganlar olduğunu öne sürdü. Polis bölgedeki işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alırken, mesken sahibi Ferdi Er, telefon üzerine meskene döndüğünü, birinci belge kapanmadan tıpkı bireylerin konutlarına gelerek bu türlü bir atak ve gaspı gerçekleştirmesine inanamadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu