Haber

Bakan Şimşek, valilere tasarruf çağrısında bulundu

Geçtiğimiz salı günü İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği Valiler Toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, valilerden kamu sektöründe tasarruf tedbirlerine titizlikle uymalarını istedi.

“Harcadığınız para babanızın parası değil”

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre; Valilikler için tasarruf tedbirlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Şimşek, “Hepiniz tasarruf tedbirlerine uymakla yükümlüsünüz. Araç kullanımından tanıtım harcamalarına kadar bu alanda hassasiyet gerekiyor. Bütçeye tam olarak uyarsak, biz de bunu yaparız” dedi. 2024’te 2,7 trilyon lira açık verecek. Bu açığı nasıl finanse edeceğiz, borçla, borçla finansman, günümüzün yüksek faiz döneminde ülke kaynaklarının yatırım ve hizmet yerine faize harcanması anlamına geliyor. Dolayısıyla göreviniz üzerinize düşüyor. Defterlerimi son sayfasına kadar kullanıyorum. Beyaz kağıt falan kullanmıyorum. Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parasıdır. Lütfen tasarruf tedbirleri konusunda lütfen azami hassasiyet gösterin. Her alanda alçakgönüllü, mütevazı bir toplum anlayışına sahip olmak zorundayız” dedi.

“FARKI EDERSENİZ BİZE YÖN VERİN”

Yerli yatırımların takip edilmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Şimşek, “Bir yerde kayıt dışı faaliyet fark ederseniz bizi yönlendirin. Eğlence branşının kontrolleri konusunda vereceğiniz destek kıymetli. Kayıt dışı malların, kira gelirlerinin tespiti, günlük kiralama. Akaryakıt, tütün, alkollü içecekler kayıtlıdır.” “Gayri resmiliğin inanılmaz derecede çekici olduğu alanlar…” dedi.

“OFİS ARAÇLARINIZI SATIP TOGG ALABİLİRSİNİZ”

Toplantının ardından soruları yanıtlayan Şimşek, bazı valilerin TOGG’u satın almak istediğini belirterek, “Resmi araçlarınızı satıp TOGG satın alabilirsiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu