Ekonomi

Binance’ten sızdırılan mesajlar SEC ile ilgili sorunları büyütebilir

Investing.com – En büyük kripto para borsası Binance, son günlerde içeriden yapılan sızıntılar nedeniyle ABD SEC ile artan gerilim sorunuyla karşı karşıya.

The Wall Street Journal’ın servis ettiği habere göre şirketten sızan bilgilere göre Binance.US’un kuruluş amacı, ana şirketi ABD’li düzenleyicilerden korumaktı. Ayrıca bu bilgilere göre ABD yan kuruluşunun ortasında Binance ile beklenenden daha güçlü bağların olduğu ileri sürüldü.

Binance ve Binance.US arasındaki beklenenden daha güçlü bağlantı, SEC’in borsa üzerindeki baskıyı artıracağına dair endişeleri artırıyor. saniye ABD düzenleyicileri, özellikle ABD düzenleyicileri, ABD vatandaşlarına hizmet veren herhangi bir finans şirketi üzerinde düzenleyici yetkiye sahip olduklarını söylüyor. Binance, bu düzenleyici baskıyı önlemek için ana platformunun, hizmetlerinin ABD’de kullanılmasını önlemek için gerekli adımları attığını duyurdu. Bu konudaki en önemli adım ABD’den IP adreslerine erişimin engellenmesi oldu. Ancak sızdırılan bilgiler arasında Binance’in ABD’li kullanıcıların bu yasakları atlattığı bilgisinin olduğu iddia ediliyor.

İddialara göre Binance ana site trafiğinin %18’inin ABD’den geldiği söylenirken, kullanıcıların bu yasağı VPN kullanarak atlattığı belirtiliyor.

Sızan bilgiler arasında, Binance.US’nin Binance’in üst düzey yöneticilerine rutin olarak güncellemeler gönderdiği tezi de var. Sızan bu bilgiler, aslında SEC’in denetiminde olan borsayı daha da tedirgin etti.

Binance, daha önce bir Hint iştiraki VezirXborsasında da benzer bir sorun vardı ve şirket tarafından yapılan açıklamada Binance ile WazirX arasında bağlantı olduğu haberi yalanlandı.

Son durumda Binance’ten sızan bilgilere göre SEC’in soruşturmasını genişletme hamlesi, kripto borsasının büyüklüğü nedeniyle piyasada yeni bir endişe kaynağı olarak ortaya çıkabilir.

SEC, kripto şirketlerine yönelik soruşturmalarına devam ediyor

ABD SEC dün, bir dolandırıcılık girişimiyle ilişkili olduğu iddiasıyla kripto şirketi BKCoin Management aleyhine dava açacağını duyurdu.

SEC’in tezine göre Miami merkezli BKCoin Management, kripto para yatırımı için en az 55 yatırımcıdan 100 milyon dolar topladı ancak toplanan fon, yatırım yerine lüks harcamalar ve Ponzi gibi ödemeler için kullanıldı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu