Haber

Buca Belediyesi Ata Evi’ni 60 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmete açıyor.

Buca Belediyesi, kentte yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşların sosyalleşip kaliteli vakit geçirmeleri için kurduğu Çet Evi’nin açılışını yaptı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ilçedeki yaşlılara yönelik yaptıkları çalışmalara bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çalışmalarını sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüten Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri Bucalı vatandaşlar için kurduğu Ata Evi’ni 24 Ocak Çarşamba günü saat 13.30’da açacak. Buca’nın çınar ağaçları merkezde sağlık hizmetlerinden kuaföre kadar pek çok ihtiyacı ücretsiz karşılayabilecek.

“BÜYÜKLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, 7’den 70’e herkesin kaliteli vakit geçirebileceği merkezleri kente birer birer kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu merkezi uzun zamandır hayata geçirmek istiyorduk. Nerede, nasıl olacağı konusunda arkadaşlarımızla detaylı bir çalışma. Mevcut ekonomik gündem nedeniyle emeklilerimiz için külfet oluyor.” “Onlar bir süreçten geçiyorlar. Biz onları bu süreçte yalnız bırakmak istemedik. Ne zaman isterlerse merkezimize gelip çay içebilirler. Burada yeni arkadaşlar edineceklerine eminim. Buca’nın çınar ağaçları bizim için çok kıymetli. Merkezimiz hepsine hayırlı olsun” dedi.

SAĞLIK BİRİMİ DE VAR

Yaşlı vatandaşların keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanan Buca Belediyesi Ata Evi, Adatepe Mahallesi Erdem Caddesi üzerinde yer alıyor. Bucalı çınar ağaçlarının hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulacağı Cet Residence’ta çeşitli el sanatları etkinlikleri gerçekleştirilecek. Kuaför hizmetinin de verileceği merkezin en önemli hizmetlerinden biri de sağlık hizmetleri olacak. Bucalı Çınarlar gün içerisinde tansiyon ve şekerlerini ölçtürebilecek, ayrıca merkezdeki fizyoterapist sayesinde ücretsiz tedavi alabilecek.

haberdidim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu