Teknoloji

ChatGPT’den ‘Yapay zeka insanlığın sonunu mu getiriyor?’ Soruya korkutan cevap! Tek tek uyardı, anlattı

Yapay zeka sohbet programı ChatGPT son dönemde sıkça gündeme geliyor. Şu anda test aşamasında olmasına rağmen yetenekleriyle dikkat çeken program, birçok işlem ve görevi yapabiliyor. ChatGPT’nin gelecekte Google’ın yerini alacağı söylenirken, yapay zekanın geleceği birçok kişiyi endişelendiriyor.

ChatGPT’den yapay zeka hakkında korkutan yanıt!

ChatGPT, Ocak ayında 100 milyon kullanıcı eşiğini aştı. İnsanların ilgiyle takip ettiği sohbet robotu, günde yaklaşık 13 milyon bireysel kullanıcı tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. ChatGPT kısa süre önce Tayland’da birinin piyangoyu kazanmasına yardımcı oldu.

Piyangoyu kazanmasına yardım etti

Tayland’da bir kişi, yapay zeka robotu ChatGPT’nin tahmin ettiği rakamlarla piyango ikramiyesini kazandığını açıkladı. Piyangoyu kazananın yaptığı açıklamaya göre adam, ChatGPT’ye son 10 yılda çekilişi kazanan numaraları vererek bir sonraki büyük ikramiyeyi vuracak sayıyı tahmin etmesini istedi. Programın verdiği cevaplarla çekilişi kazandı.

“Yapay zeka insanlığın sonunu mu getirecek?”

Bu kez ChatGPT’ye “Yapay zeka insanlığın sonunu mu getirecek?” diye sordu. Soruyu sorduk. Bu soruya program, “Yapay zekanın insanlığın sonunu getireceği konusu oldukça tartışmalı bir konu ve bu konuda kesin bir yanıt vermek mümkün değil. Ancak yapay zeka kullanıldığında insanlığa pek çok fayda sağlayabiliyor.” doğru kullanılmış.” karşılığında bulundu.

Yapay zekanın kullanım alanlarının oldukça geniş olduğunu ve bu teknolojinin farklı alanlarda kullanılmasının insan hayatını kolaylaştırabileceğini belirten uygulama, “Örneğin sağlık sektöründe kullanılan yapay zeka teknolojileri, hastalıkların erken teşhisi ve hastalıkların erken teşhisi için büyük potansiyele sahip. daha etkili tedavi.Yapay zeka teknolojilerinin kullanımı ulaşım, enerji, tarım ve sanayi gibi birçok sektörde giderek artıyor.” örnekler verdi.

“Kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığında…”

Ancak program daha sonra yapay zekanın tehlikelerine değindi. Özellikle kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda risk oluşturacağını söyleyen ChatGPT, şunları kaydetti:

“Ancak yapay zekanın gelişmesi bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Özellikle bu teknolojinin etik ve güvenlik konuları çok önemli. Yapay zeka sistemleri yanlış programlandığında ya da kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığında ciddi sonuçlara yol açabiliyor. yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanımında özen gösterilmeli ve uygun önlemler alınmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu