Ekonomi

ChatGPT’nin geliştiricisi Microsoft ve OpenAI ortaklığı genişletiyor

OpenAI, ChatGPT’nin yaratıcısı ve Microsoft’un (NASDAQ: MSFT), Pazartesi günü iştiraklerini genişlettikleri açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada Microsoft’un daha önce 2019 ve 2021 yıllarında yaptığı yatırımlara ek olarak şirkete çok yıllı, milyarlarca dolarlık bir yatırım yaptığı belirtildi.

Yatırım, OpenAI’nin “bağımsız araştırmasına devam etmesine ve giderek daha güvenli, kullanışlı ve güçlü hale gelen yapay zeka geliştirmesine” olanak tanıyacak.

OpenAI, şirketlerin tüm modellerini eğitmek için kullandıkları Azure destekli birden fazla süper bilgisayar sistemi oluşturmak için zaten birlikte çalıştıklarını ortaya çıkardı. Microsoft’un OpenAI’nin bağımsız araştırmasını hızlandırmak için bu sistemlere olan yatırımını artıracağı ve Azure’un çalışmalarda araştırma, API ve tüm OpenAI iş yükleri için özel bulut sağlayıcısı olmaya devam edeceği belirtiliyor.

Ek olarak, yapay zeka firması, işletmelerin ve geliştiricilerin GPT, DALL-E ve Codex üzerine inşa etmelerini sağlamak için teknolojisini dağıtmak üzere Microsoft ile ortaklık kurarken, şirketler ayrıca OpenAI teknolojisini GitHub Copilot gibi uygulamalara yerleştirmek için çalıştı. Microsoft Tasarımcısı.

Yazar: Sam Boughedda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu