Haber

Çin, Shenzhen’de Büyük Bilim-Teknoloji Tesisleri Açıldı

Hava fotoğrafı, Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen’deki Guangming Bilim Şehri’nin bir bölümünü gösteriyor, 17 Nisan 2023. (Fotoğraf: Liang Xu/Xinhua)

SHENZHEN, 30 Nisan (Xinhua) — Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinde bulunan Shenzhen’deki Guangming Science City’de Perşembe günü bilgi, yaşam bilimleri ve yeni materyaller alanlarında üç büyük bilimsel ve teknolojik tesis açıldı.

Perşembe günü Shenzhen’de düzenlenen Guangming Science City Forum 2023’e göre söz konusu projeler, sentetik biyoloji araştırması, beyin analizi ve beyin simülasyonu için iki büyük bilimsel ve teknolojik altyapı çalışması ile materyal genomik için büyük bir bilimsel cihaz platformundan oluşuyor.

Çin Bilimler Akademisi’nden bir akademisyen olan Han Jiecai, “Büyük bilimsel tesisler, bilimin sınırlarını aşmak ve ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek için büyük önem taşıyan temel araştırmalarda ‘beşik’ rolü oynuyor. Bir sonraki adım, büyük bilimsel tesislerin koordinasyonunu, gruplar halinde gruplarını güçlendirmek, tam etki sağlamayı ve çok disiplinli bir araştırma platformu oluşturmayı içerir.”

Guangdong-Hong Kong-Makao Greater Bay Area’yı destekleyen kilit bir bölge olarak kendisini ulusötesi bir inovasyon merkezi haline getiren Guangming Bilim Şehri, büyük bilimsel tesisler ve son teknoloji çapraz araştırma platformları dahil olmak üzere 24 bilim-teknoloji inovasyon girişimine ev sahipliği yapıyor. . kurulması planlanmaktadır.

asarcik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu