Haber

Çinli Uzmanlardan Uluslararası Tarım İşbirliğinin Artırılması Çağrısı

PEKİN, 15 Aralık (Xinhua) — Uluslararası kuruluşlardan, araştırma enstitülerinden, üniversitelerden ve şirketlerden 300’ün üzerinde katılımcı, küresel gıda güvenliğine katkıda bulunmanın yolları hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere Perşembe günü Pekin’de düzenlenen 6. Uluslararası Tarım Araştırmaları Konferansı’na katıldı. bir araya gelerek tarımda uluslararası işbirliği çağrısında bulundu.

“Küresel gıda güvenliğine ortak katkı sağlamak için tarım bilimi ve teknolojisinde işbirliğini güçlendirme” temasıyla düzenlenen konferansa Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Merkezi (CIAR) ve Çin Tarım Bilimleri Akademisi Ülkeler Arası İşbirliği Departmanı ev sahipliği yaptı. (CAAS). Bu yıl altıncısı düzenlenen konferansta sanal görüşmeler de gerçekleşti ve konferans internet üzerinden yayınlandı.

CAAS başkanı Wu Kongming, CAAS’ın gıda güvenliği, yoksulluğun azaltılması ve yeşil kalkınma gibi küresel sorunların ele alınmasına yardımcı olmak için Çin’e özgü çözümler ve bilgelik sağlamaya kararlı olduğunu ve bunun çok taraflı ve iki taraflı uluslararası mekanizmalar aracılığıyla yapıldığını söyledi.

Wu yaptığı konuşmada, ilgili kuruluşları tarım bilimi ve teknolojisinde uluslararası işbirliğini ilerletmek için ortak çaba göstermeye çağırdı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Çin Temsilcisi Carlos Watson, konferansın küresel tarımsal kalkınma ve gıda güvenliği için ortak uluslararası önlemler hakkında tartışmalar yapmak için mükemmel ve zamanında bir fırsat sunduğunu söyledi. salgın ve iklim değişikliği.

Watson, “Çin’in aşırı yoksulluğun başarılı bir şekilde ortadan kaldırılması, dijital yenilikler ve tarımsal ve kırsal kalkınma konusundaki deneyimi göz önüne alındığında, Çin, yenilik deneyimini, yenilikçi teknolojilerini ve en iyi uygulamalarını dünyanın geri kalanıyla paylaşmak için benzersiz bir konumdadır” dedi.

Konferansta uzmanlar, tarım bilimi ve teknolojisinde uluslararası işbirliğinin mevcut durumunu ve gelecekteki umutlarını tartıştı. Konferansta tartışılan konuların başında, yurt dışı tarımsal yatırımlara yönelik politika ortamı, pazar ortamı, yatırım modeli ve hizmet talebi ile küresel gıda güvenliğini sağlamaya yönelik strateji ve önlemler yer aldı.

İlki 2017 yılında düzenlenen Ülkelerarası Tarımsal Araştırmalar Konferansı bu yıl üst üste altıncı kez düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu