Yaşam

Çocuklar Cso Ada Ankara’da Beethoven İle Buluştu

Başkentin kültür sanat adası CSO ADA ANKARA, çocukları eğlenerek öğrenebilecekleri yaratıcı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. CSO ADA ANKARA’nın mesken sahipliğinde gerçekleşen “Hay Aksi Beethoven” tiyatral çocuk konserinde, çocuklar Beethoven’ın bizlere armağan ettiği eşsiz müzikleri keşfederken öbür taraftan bestekarın sıra dışı, eğlenceli ve şaşırtan taraflarıyla tanıştı.

Çocukların hem klasik müziği sevmelerini kolaylaştırmak hem de orkestra ve enstrümanlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak hedefiyle hayata geçirilen “Hay Aksi Beethoven”, 27 Kasım’da CSO ADA ANKARA mesken sahipliğinde çocuklarla buluştu. Beethoven’ın en çok bilinen yapıtlarının tiyatro ile birlikte çocuklara sunulduğu aktiflikte, minik sanatseverler aileleri ile birlikte unutulmaz bir gün yaşadı. İlginin ağır olduğu aktiflik kapalı gişe gerçekleşti.

Çocuklar, Beethoven’ın hayatına dair eğlenceli bilgiler edinirken, Beethoven Küçük Orkestrası eşliğinde Beethoven’ın senfonilerini ve ‘Ayışığı Sonatı’, ‘Für Elise’ üzere yapıtlarını dinlediler. Devlet Opera ve Balesi dramaturgu Gülümden Alev Karaman ile keman sanatkarı Emel Akçay Özer’in tasarladığı ‘Hay Aksi Beethoven’da; ‘Beethoven’ı Şevki Çepa, yardımcısı ‘Anna’yı Selver Kınık Onurlu canlandırdı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu