Ekonomi

Deprem bölgelerinde mobil baz istasyonları kuruldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, enkaz altında kalan depremzedeleri kurtarmak ve depremzedelerin evlerini yıkarak destek olacak bir düzenleme sağlamak için bağlantı gündeme geldi.

4 taşınabilir baz istasyonu devreye alındı

Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da milli olarak geliştirilen 4 adet taşınabilir baz istasyonu devreye alındı.

ULAK Haberleşme, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 2. gününden itibaren 45 kişilik ekibiyle bölgedeki haberleşme sistemlerini ve baz istasyonlarını eski haline getirmek için 3 operatöre takviye veriyor.

Haberleşme altyapısı devreye girdi

Sağlanan insan kaynağı ve teknik donanım ile birçok alanda iletişim altyapısı devreye alınmıştır.

Bu çalışmalara ek olarak milli imkanlarla geliştirilen ULAK Taşınabilir Baz İstasyonları da bölgeye sevk edildi.

Baz istasyonlarının sayısı artırılacak.

Mobil baz istasyonlarından ikisi Hatay-Merkez’de, diğerleri Kahramanmaraş ve Adıyaman’da kuruldu. Önümüzdeki günlerde bunların sayısının ve bölgede hizmet verecek 10 adet taşınabilir baz istasyonunun artırılması için hazırlıklar yapılıyor.

Afet durumu için çözüm

Portatif baz istasyonları, hızlı kurulabilen ve istenilen yere kısa sürede sevk edilebilen özellikleri ile afet durumları için geliştirilmiştir. ULAK 4.5G baz istasyonu ile sistem, taşınabilir kapsama alanı olmayan yerlerde sınır içi ve sınır ötesi kullanıcılara genişbant bağlantı ile taşınabilir iletişim sağlar.

Farklı araçlara uygulanabilir

Mobil baz istasyonu, treyler ve konteyner tipi olmak üzere iki farklı şekilde sahada hizmet vermekte olup, istenildiğinde farklı araç tiplerine hızlı bir şekilde entegre edilebilmektedir.

dargecit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu