Haber

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, su zammı ile ilgili olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında suç duyurusunda bulundu.

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında Samsun 2. İdare Mahkemesi’nin su zammı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararını uygulamadığı gerekçesiyle hata beyanında bulundu. Şube Başkanı Arif Kutlu, Yargıtay’da davanın kendi lehlerine sonuçlanmasına rağmen Lider Demir’in kararı uygulamak için parmağını bile kıpırdatmadığını söyledi.

DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, idare mahkemesinin su zamsını durdurma kararını uygulamadığı gerekçesiyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında hata beyanında bulundu. Samsun Adliyesi önünde açıklama yapan DİSK Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Arif Kutlu, şunları söyledi:

“YÜZLERCE DOĞA KATLİAMI AKP İKTİDARININ ÜRÜNÜDÜR”

“Halkımızın malı, tarlası, meraları, zeytinlikleri, verimli toprakları istimlak edilerek bu başkent kümelerine talep üzerine teslim ediliyor. Kuzey otoyolu, İstanbul Havalimanı projesi, siyanürlü altın arama projeleri, Cerattepe faciası, suların toprakla ilişkisi ve doğa kesilip boru ve kanallara hapsedildi Yüzlerce HES projesi, yok olan tarihi mirasımız Hasankeyf ve Sur şehri, dünyanın terk ettiği nükleer santral projeleri, İkizdere taş ocağı projesi, ormanlık alanların turizme açılması ve sanayi tesisleri, tarımsal üretim için takviye yapılmaması, çevre ve doğanın tahribi daha yüzlercesini sayabiliriz… Son günlerde gündeme gelen Akbelen faciası AKP’nin 23 yıllık sonucudur. kural.

“MUSTAFA DEMİR DOĞAYA VE ÇEVREYE SALDIRIDA PARTİSİNE KARŞI DÖNMÜYOR”

AKP iktidarı ülke genelinde tüm bunları yaparken, AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı da boş durmuyor, şehrimizdeki tarım alanlarına, doğaya, çevreye ve yeşilliğe saldırmakta partisinin gerisinde kalmamak için elinden geleni yapıyor. Ülkemizin en önemli tarım alanı olan Çarşamba Ovası’nı katleden biyokütle enerji santraline verdiği destek hala hafızalardaki yerini korurken, bu kez Atakum ilçesinin en keyifli ve nezih yeri olan Kurupelit Marina. adeta çevresini saran yeşil alan ve bu alan içerisinde nikah törenlerinin yapıldığı, Büyükşehir Belediyesi’nin kullandığı. Plan değişikliği ile salonu ve diğer tüm tesisleri satışa çıkarıp sermaye yanlısı departmana sözü satmak üzere olduğunu görüyoruz. Bu itibarla mahkemelerce verilen yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarını hiçe saymakta ve hukuk tanımaz bir şekilde yoluna devam etmektedir.

“İLK İNFAZ OLARAK SUDA YÜZDE 25 ARTIŞ VAR”

Biliyorsunuz Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye Başkanı seçildiği günün ardından ilk icraat olarak Samsun’da kullanılan içme suyuna yüzde 25 zam yaparak, sayaç okuma fiyatına da yüzde 150 zam yaptı. Halkımızın büyük bir bölümünün ilgisini çeken bu uygulamaya karşı sendikamız öncülüğünde değerli direnişler, büyük eylem ve faaliyetler gerçekleştirilmiş, sendikamızın da müdahil olduğu hukuki süreç başlatılmış ve konu yargıya taşınmıştır. . Samsun 2. İdare Mahkemesi’nin bu konuda yürütmeyi durdurma kararı vermesine rağmen Mustafa Demir, mahkeme kararına uymak yerine konuyu üst mahkemelere taşıyarak başvuruyu uzatmayı seçmiş ve avukatların cebinden elini sürmemeyi tercih etmişti. Artımlı tarifeye devam ederek halkımız. Gelinen noktada bugün, temyize gitmemize rağmen mahkeme kararını uygulama yönünde kılını bile kıpırdatmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere bugün buradayız. mahkemeler de lehimize sonuçlandı.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu