Haber

Düzce’ye ‘acil’ ödenek gönderildi

ANKARA (İGFA) – AFAD, Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki sarsıntıya yönelik son dataları açıkladı.

Bölgede saat 12.50 itibariyle en büyüğü 4.3 olmak üzere, toplamda 127 artçı sarsıntı meydana geldiğini duyuran AFAD, Sağlık Bakanlığı datalarına nazaran Düzce’de 37 kişi, İstanbul’da 2 kişi, Zonguldak’ta 8 kişi, Sakarya’da 9 kişi, Bolu’da 1 kişi ve Bursa’da 4 kişi olmak üzere, toplam 61 vatandaşımız yaralandığı ve hala 27 kişinin tedavisi hastanelerde devam edildiğine dikkati çekti.

Toplamda 2 bin 136 işçi ve 418 aracın görevlendirildiği bölgeye Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 1 adet taşınabilir laboratuvar aracı ve 6 izleme aracı bölgeye sevk edilirken, Afet Beslenme Kümesi Türk Kızılay tarafından 8 bin 800 çorba, 11 bin 814 ikramlık materyal, 16 bin 528 meyve suyu ve 5 bin 784 su dağıtırken, bölgede 3 bin 730 battaniyenin dağıtımı yapıldı.

Düzce ilinin kimi bölgelerinde denetim amaçlı olarak elektrik kesintisi uygulandığı ve bölgeye 10 adet taşınabilir baz istasyonu sevk edildiği belirtilirken, AFAD tarafından Düzce’ye 1 milyon TL Acil Yardım Ödeneği gönderildi.

BAKAN KASAPOĞLU ÖĞRENCİ YURTLARINDA

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoglu ile Düzce Valisi Cevdet Atay da, yaşanan sarsıntı sonrası üniversite öğrencilerini yurtlarda ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu