Haber

Erzincanlı kadınlar İsrail’in Filistin’deki saldırılarına tepki gösterdi

Erzincan’da kadınlar, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki olarak sessiz oturma eylemi yaptı.

Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi öncülüğünde kadın ve çocuklar, Türk ve Filistin bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

İHH Erzincan Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi ve İnisiyatif Sözcüsü Fatma Gül Zehra Adverdi, burada yaptığı açıklamada, saldırılarda kadınların, çocukların ve saf insanların hedef alındığını söyledi.

İsrail’in 17 yıldır ablukaya aldığı bölgeyi toplama kampına çevirdiğini belirten Adıverdi, “Gazze’de yıllardır devam eden bombalı saldırılarda sahilde piknik yapan aileler, kumda oynayan çocuklar görülüyor. En çok sokaklar, hastanelerde tedavi bekleyen hastalar, ibadethaneler ve insanların en güvendiği sığınaklar olan evlerindeki aileler tahrip oldu.” Kadınlar ve çocuklar da hedef alındı. Ne yazık ki Gazze’de hiçbir yer güvenli değil. Gazze’de devam eden baskınlarda okullara, camilere ve hastanelere saldırılıyor, dünyanın gözü önünde savaş suçları işleniyor. İsrail tam 15 gün boyunca tüm uluslararası hukuku ve insanlığı ayaklar altına aldı. “dedi.

Gazze’de şu ana kadar 1000’den fazla çocuğun katledildiğini belirten Adıverdi, İsrail’in dünyanın gözü önünde soykırım yaptığını vurguladı.

Açıklamanın ardından katılımcılar sessiz oturma hareketi yaparak dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu