Haber

Fenerbahçe, Scottie Wilbekin’in Milli Takım’dan af istediğini açıkladı

Fenerbahçe Kulübü, oyuncusu Scottie Wilbekin’in, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası aday takımından sakatlığı nedeniyle affını istediğini açıkladı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, 30 yaşındaki basketbolcunun A Milli Takım aday kadrosuna katılmayı reddettiği yönündeki iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

Wilbekin’in geçtiğimiz sezon ciddi bir dizinden sakatlık geçirdiğini ve yaklaşık 3 aydır sahalardan uzak kaldığını hatırlatan şu ifadeler kullanıldı:

“Wilbekin, yaz dönemini sakat dizini özel program dahilinde güçlendirmeye, önleyici antrenmanlar yapmaya ve yeni sezona en az riskle girmeye hazırlanmaya programlamıştır. İddia edildiği gibi bu noktada kendisine ulaşılamadı, aramalara cevap verilmedi. veya bu kıymetli formayı keyfi sebeplerle reddetmiştir, kesinlikle böyle bir şey yoktur.”

Scottie Wilbekin’in hazırlık programıyla ilgili milli takım yetkililerine bilgi verdiğini vurgulayarak, “Sporcumuz iddia edildiği gibi milli takıma katılmayı reddetmedi, sadece yaşadığı ciddi diz sakatlıkları nedeniyle rekabet seviyesinde bir maç oynamaktan uzak olduğunu belirtti. kariyerinde ve bundan sonraki süreçte ilk kez ve bu yaz oynanacak eleme maçlarının dışında kalacağından dolayı affını diledi.Bu süreçteki tüm detaylar düzenli olarak ve önümüzdeki günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine aktarıldı. şubemiz tarafından detaylandırılmıştır.” görüşler yer aldı.

gunyuzu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu