Haber

Gostivar Kulübü Filistin’e Destek İçin Bağış Topladı

Kuzey Makedonya 1. Lig ekiplerinden Gostivar Kulübü’nün oyuncuları ve teknik heyeti, Filistin’e destek ve dayanışma kapsamında bağış topladı.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek Turizm Merkezi’nde kamp kuran Gostivar Kulübü ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında Filistin’e yönelik bağış kampanyasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

TÜGVA Antalya İl Temsilciliği’nin takımın kamp yaptığı otelde düzenlediği programda konuşan takım kaptanı futbolcu Alper Potuk, “Her Futbol Taraftarı ve Hayırsever” sloganıyla Filistinli çocuklar için dayanışma kampanyası başlattıklarını söyledi.

İsrail’in Filistin’de masum insanları ve çocukları öldürmeye devam ettiğini belirten eski Fenerbahçeli futbolcu Potuk, “Ben bir futbolcuyum, biz bir futbol takımıyız. Burada antrenman yapıyoruz, futbol maçları yapıyoruz. Ancak üzülüyoruz. Çünkü üzülüyoruz. Burada normal işimize devam ediyoruz ve normal yaşamımıza devam ediyoruz.” Filistin’de savaş devam ederken binlerce çocuk katlediliyor. Her vicdanlı insan gibi biz de çocukların savaşta ölmesini değil, sokakta futbol oynamasını istiyoruz. Gostivar Kulübü olarak topladığımız bağışları Filistinli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere TÜGVA’ya ulaştırıyoruz. Umarım ikisi de Filistin’dedir. “Dünyada savaşlar sona erecek ve barış hakim olacak.” dedi.

TÜGVA Başkan Vekili Bahadır Yılmaz, terör devleti İsrail’in, uluslararası hukuku hiçe sayarak, alçakça ve insan onuruyla bağdaşmayan saldırılarını her gün sürdürdüğünü belirterek, “Futbolun sadece bir spor olmadığını, iyiliğin mümkün olduğunu bu örnek davranışla göstererek” dedi. Sporla mazlum Filistinlilere “Kardeşlerimize umut olacağız. Futbol federasyonumuzun öncülüğünde ülkemiz spor kulüplerinin de aynı hassasiyeti Filistin’e göstereceğini umuyoruz.” sözlerini kullandı.

TÜGVA Antalya İl Temsilcisi Mert Topcuoğlu, her platformda mazlum ve onurlu Filistin halkının haklarını anlatmaya, savunmaya devam edeceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından futbolcular ve teknik heyet, salonda kurulan bağış kutusuna zarf bağışında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu