Ekonomi

İş dünyası elektrik ve doğalgaz indiriminden memnun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Kümelenme Toplantısı’nda, Türkiye ekonomisine büyük bir temel oluşturan sanayi kolunun maliyetlerinin düşürülmesi için güzelleştirme yönünde adım atıldığını duyurdu.

Nisan ayı itibarıyla elektrikte yüzde 15, sanayicinin kullandığı doğalgaz tarifesinde yüzde 20 indirim yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, Nisan ayı itibarıyla elektrikte tüm abone kümelerinde yüzde 15, sanayicilerin kullandığı doğalgaz tarifesinde ise yüzde 20 indirim uygulanacağını bildirdi.

“İNDİRİMLER ÜRETİMİ DESTEKLEYECEK”

İş dünyası temsilcileri bu indirimleri memnuniyetle karşılarken, bu adımların rekabet gücünü artıracağına, üretimi destekleyeceğine ve enflasyonu düşürücü etkiye sahip olacağına dikkat çekti.

“BİRAZ BİLE SEKTÖRÜ NEFES ALACAK”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, son yıllarda rekabet gücünün arttığını belirterek, güçlerdeki düşüşlerin sektöre bir nebze olsun nefes verdiğini söyledi.

“İNDİRİMLER ENFLASYONU DA BASACAK”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, küresel durgunluk beklentilerinin yüksek olduğu bu ekonomik ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı bu indirimleri müjde olarak karşıladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Yeni ekonomik modelle sağlanan istikrar ve dövizin dizginlenmesiyle birlikte yılbaşında yapılan indirimin ardından ikinci kez yapılan bu indirim bizleri çok mutlu etti. Elbette bu indirimler istihdama ve üretime yansıyacak ve üzerimizdeki yükü hafifletecektir. İndirimler enflasyonu da baskılayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu