Ekonomi

“İsrail Şifa Hastanesi’ni kışlaya çevirdi”

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin büyük askeri teçhizatla Şifa Hastanesi’ne girişi kınandı.

Açıklamada, İsrail ordusuna bağlı güçlerin hastaneyi askeri kışla ve gözaltı merkezi haline getirdiği, hastaneden İsrail askerlerine tek kurşun bile atılmadığı, askerlerin sadece operasyon sırasında silah kullandığı belirtildi. baskın.

Açıklamada, baskın sırasında hastanedeki durumu kontrol eden tek tarafın İsrail olduğu ve üçüncü bir uluslararası tarafın gözlem yapmasına izin verilmediği belirtilerek, bunun İsrail’in daha sonra ortaya koyacağı tezler hakkında ön şüpheler uyandırdığına dikkat çekildi. .

Baskında İsrail’in hastanenin “askeri amaçla kullanıldığı” yönündeki iddialarının ortaya çıkması için bu kadar uzun saatlere gerek olmadığı, aksine baskının bu kadar uzun sürmesinin yapay bir hastane hazırlanması konusunda endişe yarattığı belirtildi. dekorasyon orada.

Açıklamada İsrail güçlerine hastaneyi derhal terk etmeleri ve uluslararası hukuk uyarınca sorumluluklarını yerine getirmeleri çağrısında bulunuldu.

İsrail ordusu bu sabah Gazze’de binlerce hasta ve yerinden edilmiş sivilin yaşadığı bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

Baskının ardından İsrail Ordu Radyosu, Şifa Hastanesi’nde İsrailli tutuklulara dair hiçbir iz bulunmadığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu