Yaşam

Jehan Barbur ve Volkan Öktem büyüledi

Sakinleştirici sesi ve duygu yüklü müziğiyle Türkiye’nin en uygun caz vokalistlerinden biri olarak kabul edilen besteci ve yorumcu Jehan Barbur, 200 yılı aşkın müzik tecrübesiyle müzik dünyasında öne çıkan Volkan Öktem ile Nilüfer Caz Festivali’nde sahne aldı. 40 yıl.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Nilüfer Caz Festivali, doğayla baş başa bir ortamda müzik ziyafeti sunmaya devam ediyor. Nilüfer Caz Festivali, Jehan Barbur ve Volkan Öktem ile devam etti. Balat Atatürk Ormanı’ndaki konsere ilgi büyüktü. Gecenin ilk konserini, 40 yılı aşkın süredir müzik yaptığı meslekte kendini kanıtlamış Volkan Öktem verdi.

 

1980’lerden bu yana Tarkan, Sertab Erener, Aydın Esen gibi sayısız müzisyene hem sahnede hem de stüdyoda eşlik eden, çok yönlü setlerde de yer alan Volkan Öktem, müzik performansıyla caz severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Bas gitarda Serhat Şensesli, klavyede Halil İbrahim Işık, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve piyanoda Bülent Ercüment Orkut’un eşlik ettiği Volkan Öktem, davul performansıyla alkış topladı.

 

Öktem’in ardından ise yapımcı, ilahiyatçı, besteci, müzisyen ve edebiyatçı gibi farklı kimliklere sahip Jehan Barbur sahne aldı. Etkileyici sesiyle dinleyicilerin ruhuna dokunan Jehan Barbur’a davulda Onur Başkurt, bas gitarda Murat Çopur, elektro gitarda Eylül Biçer ve piyanoda Evrim Tüzün eşlik etti. 2009 yılında çıkardığı Uyan albümü ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Jehan Barbur, söz ve besteleriyle müziğini bu kez Bursalı müzikseverler için seslendirdi. Barbur, duygu yüklü müziğiyle izleyenlere müzik ziyafeti sundu. Yeni Hayat, Gidersen Selvi Boylum Al Yazmalım gibi unutulmaz eserlere de imza atan sanatçıya konser alanını dolduran yüzlerce müziksever eşlik etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu