Haber

Kahramanmaraş’taki felaketten etkilenen öğrenciler Filistin’e yardım eli uzattı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde müftülüğe bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arası afetten etkilenen öğrenciler, harçlıklarıyla Filistinli kardeşlerine destek oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Özgür Filistin’in Yanındayız” sloganıyla başlattığı Filistin’e yardım kampanyası kapsamında ilçede Kur’an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arası öğrenciler mağdur oldu. Depremden dolayı ailelerinden aldıkları harçlıklarla para biriktirdiler.

Minikler, Kur’an kursu personelinin de desteğiyle biriktirdikleri 25 bin lirayı Filistinlilere dağıtılmak üzere İlçe Müftüsü Mehmet Yürek’e teslim etti.

Öğrencilere anlamlı bağışlarından dolayı teşekkür eden İlçe Müftüsü Yürek, “Öğrencilerimizde farkındalık yaratmak amacıyla Filistinli ve Gazzeli dostlarımıza yardım etmek için kumbaralar yardımıyla yardım toplama programı düzenledik. Öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yardım kampanyasına destek veren öğrenci velileri ve harçlıklarıyla Filistin ve Gazze’deki çocuklara ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulunuldu.” “Teslim edilmesi için bağışta bulunan minik öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yürek öğrencilere kitap hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu