Teknoloji

Kutusuz iPhone 1 On Binlerce Dolara Satıldı

Apple, Steve Jobs liderliğinde 2007 tarihe geçecek bir olayla ilk iPhone’u tanıttı. 3,5 inçlik dokunmatik ekran ile gelen cihaz, yenilikçi özellikleriyle akıllı telefonlarda adeta bir dönem başlattı. Bu yüzden ikonik cihaz bugün bile büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda LCG Auctions isimli bir müzayede evi, 2007 yılında piyasaya sürülen ve kutusundan hiç çıkarılmayan iPhone’u satışa çıkarmış ve telefon 39 bin 339 dolara satın alınmıştı. Şimdi de aynı müzayede evi tarafından açılmamış bir iPhone daha satıldı. Üstelik bu kez çok daha yüksek bir fiyata.

Kutusuz bu iPhone 63.356 dolara alıcı buldu

Bu ayın başlarında LCG Açık Artırmaları, ilk kutusuz iPhone’u 2500 dolardan başlayan bir açık artırmada sundu. Bu süreçte hızla yükselen telefona birçok kişiden teklif geldi. 19 Şubat’ta müzayede sona erdi ve 63.356 $ (1 milyon 195 bin 166 TL) Veren kişi telefonu aldı. Telefonun 2007 yılında 599 dolardan satışa çıktığını da ekleyelim.

Cihaz beklenenden daha da yüksek bir fiyata satıldı. Açık artırmadan önce telefonun beklenen değeri 50.000 dolar civarındaydı. Ancak satış gerçekleştiğinde, iPhone’un %27 daha yüksek bir jeton içinsatıldığı ortaya çıktı.

Business Insider’a göre, bu açılmamış iPhone ilk olarak piyasaya sürüldü. Karen Yeşil adlı bir bireye ikram olarak geldi. Green, ABD’deki operatörlerden biri olan Verizon’u kullanıyordu; ancak iPhone yalnızca telekomünikasyon şirketi AT&T’nin müşterileri tarafından kullanılabiliyordu. Bu yüzden Green telefonu rafa koydu. Hiç açılmayan cihaz, yıllar sonra LCG Müzayedeleri aracılığıyla satıldı.

İlk iPhone’un özelliklerini merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;

selcukluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu