Haber

Lübnan Başbakanı Mikati, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni görevinden dolayı tebrik etti ve Lübnan’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Lübnan Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mikati ve eşi (Mey Mikati) Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Yemin Töreni”ne katıldı.

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile bir araya gelen Mikati, Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı tebrik ederek Türk halkına hayırlı olmasını diledi.

Lübnan ile Türkiye arasındaki yoğun ilgiye övgüde bulunan Mikati, Lübnan’ın yanında yer aldığı ve desteği için Erdoğan’a teşekkür etti.

“Başlama Töreni”ne Arap dünyasından yoğun katılım

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törene Arap dünyasından çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

Törende Mikati’nin yanı sıra Libya Başbakanı Abdulhamid ed-Dibeybe, Somali Devlet Başkanı Hasan Pir Mahmud, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Kuveyt Dışişleri Bakanı Pir Salim Abdullah el-Cabir es-Sabah, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri, Ürdün Dışişleri Bakanı Bakan Eymen es-Safedi, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Tunus Dışişleri Bakanı Nabil Ammar, Katar İçişleri Bakanı Pir Khalifa bin Hamed bin Khalifa Al Thani, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ulusal Meclis Başkanı Sakr Gabbas, Umman Eyalet Meclisi Başkanı Abdulmalik el- Khalili, Cezayir Ulusal Meclis Başkanı Salih Kocil, Filistin Ulusal Meclis Başkanı Ruhi Futuh ve Fas Temsilciler Meclisi Başkanı Raşid el-Talibi el-Alemi hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu