Haber

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında çatışma: 6 ölü, 20 yaralı

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında Fetih hareketi ile radikal gruplar arasında çıkan şiddetli çatışmada 6 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.

Lübnan’ın en büyük Filistin mülteci kampı olan Ain Al Hilweh kampında El Fetih hareketi ile radikal gruplar arasındaki çatışmalar yeniden alevlendi. Roketatar ve makineli tüfek gibi ağır silahların kullanıldığı çatışmada 6 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.

Kampta 7 Eylül’den bu yana aralıklı olarak devam eden çatışmalarda şu ana kadar 12 kişi hayatını kaybetti, 120’den fazla kişi de yaralandı.

Taraflar arasındaki çatışma ilk olarak temmuz ayında başladı.

Taraflar arasındaki çatışmalar ilk olarak 29 Temmuz’da kamptaki radikal bir grubun liderine ve aralarında El Fetih hareketinin komutanlarından Ebu Eşref El Armuşi’nin de bulunduğu toplam 13 kişiye düzenlenen başarısız suikast girişiminin ardından başladı. Çatışmalarda 4 arkadaşı hayatını kaybetti.

Öte yandan Lübnan’daki 12 Filistinli mülteci kampında yaklaşık 400 bin mülteci yaşıyor. Ain Al Hilweh mülteci kampında 54 binin üzerinde kayıtlı Filistinli bulunuyor. – BEYRUT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu