Haber

Maltepe’de dev kaya kabusu: Parça parça düşüyor

– Maltepe’de dev kaya kabusu: Parça parça düşüyor

Maltepe’de evlerin üzerine dev kaya korkusu

İSTANBUL – Maltepe Başıbüyük’teki yamaç alanda kayalıklardan düşen modüller mahalleliyi tedirgin ediyor. Vatandaşlar, metrelerce yüksekliğinde ve genişliğindeki kayaların düşen kısımlarının araçlara zarar verdiğini, sokağa çıkarken bile tedirgin olduklarını belirtti.

Maltepe Başıbüyük Mahallesi sakinleri, yol kenarındaki yokuşlu alanda metrelerce uzunluğunda ve geniş kayalıkların tedirginliğini yaşıyor. Mahalle sakinleri, aralıklı olarak kırılan yüzlerce kilo ağırlığındaki kaya modüllerinin yola düşerek park halindeki araçlara zarar verdiğini belirtiyor ve iddianın incelenmesini talep ediyor. Vatandaşlar, define avcılarının kazı yaparken kayalarda yarıklar oluşturduğunu da savundu. Sokakta yürürken bile tedirgin olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, belediyeye gidip şikayette bulunmalarının ardından grupların inceleme yaptığını ancak herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

“Komşumuzun arabası hasar gördü”

Konuyla ilgili konuşan mahalle sakini Asiye Büyük, “Zaman zaman taşlar düşüyor. İmza topladık. Maltepe Belediyesi’ne başvurduk. Belediyeden ekipler geliyor bakıyor ama bir sonuç yok. Yaptıklarını söylüyorlar.” taşı buradan alacak ama alınan bir şey yok herhalde deprem olunca hepsi düşüyor.Düşen kayalar hep büyük oldu. Komşumuzun arabası hasar gördü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu