Ekonomi

Mastercard, kripto alanında daha etkili olmaya çalışıyor

Investing.com – MasterCarddüzenleyici baskıya ve bankaların kripto şirketlerine karşı temkinli yaklaşımına rağmen kripto para birimlerini destekleyen kart programını genişletmeyi hedefliyor.

Mastercard, kripto para ödeme işlemlerini kabul eden ülkelerde kullanılmak üzere Binance, Nexo ve Gemini borsası gibi kripto şirketleriyle banka kartı ortaklığı kurmuştur.

Mastercard’da Kripto ve Blockchain Başkanı Raj Dhamodharan, dün Reuters ile yaptığı bir röportajda, dünya çapında bir kripto kart programı sunan düzinelerce şirket olduğunu ve bu ortaklık ağını daha da genişletmeyi planladığını söyledi.

Geçen yıl kripto endüstrisinde yaşanan iflasların ardından bankalar kripto şirketlerine daha temkinli yaklaşmaya başladı. Özellikle araziprotokol ve FTX’in iflasıABD düzenleyicileri, düzenleyiciler daha sonra kripto şubesi üzerindeki baskılarını artırdıkça, departmanda değerli bir rezonans sorunu olduğu konusunda ısrar ediyor.

Düzenleyiciler, kripto departmanında bir uyumluluk sorunu olduğuna işaret ediyor

Bu görüşe göre hareket eden ABD düzenleyicilerinin ortasında saniye birçok kripto şirketine yaptırım uygularken daha geniş bir yaklaşım benimsediği şirketlere karşı dava sürecini sürdürüyor. Öte yandan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Kurulu, geçtiğimiz ay piyasanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e karşı uyum sürecinde yasa dışı faaliyetlere ve hileli süreçlere karıştığını iddia ederek uyum konusunu bir adım öteye taşımıştı. davaaçıldı.

Raj Dhamodharan, röportaj sırasında Binance aleyhine açılan dava hakkında yorum yapmaktan kaçındı ancak kart programlarının titiz çalışmalar sonucunda başlatıldığını ve her zaman takip edildiğini belirtti. Mastercard programının bir dizi uyum sürecine sahip olduğunu ve kullanıcıların bu süreç tarafından kontrol edildiğini belirten Mastercard Crypto ve Blockchain Leader, kripto departmanında altta yatan teknolojiye yatırım yaptıklarını hatırlattı.

Dhamodharan, Mastercard’ın Blockchain teknolojisini verimli bir şekilde kullanmaya son derece istekli olmasına rağmen, düzenlemeler devreye girdiğinde şubenin büyümeye devam edeceğine inandığını söyledi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu