Teknoloji

Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alma Süreci Ekim Ayına Uzatıldı

 
Microsoft’un bir süredir gündemde olan Activision Blizzard’ı satın alma işleminin geçtiğimiz gün tamamlanması bekleniyordu. 18 Temmuz’un son gün olmasıyla bu süre Ekim ayına kadar uzatıldı. Bu gecikmeyle birlikte daha önce 3 milyar dolar olan fesih bedeli 3,5 milyar dolara yükseldi.
 
Microsoft, önümüzdeki dönemde CMA’dan onay almaya çalışacak
 
 
 
Yeni bir açıklama ile Microsoft’un Activision Blizzard satın alma süresi Ekim ayına kadar uzatıldı. Ancak Microsoft, bu satın alma işlemini 29 Ağustos’a kadar tamamlamak istiyor. Bu süre içerisinde Microsoft, CMA’dan (İngiltere/İngiltere rekabet kurumu) onay almaya çalışacak. Oyun tarihinin en büyük satın almalarından biri olan bu süreç böylece bir süre daha devam edecek.
 
Microsoft ve Activision Blizzard, Birleşik Krallık ajansıyla yaptıkları müzakerelerde anlaşmalarını uzatma konusunda anlaştılar. Bundan sonraki süreçte her iki tarafın da süreci tamamlamak için 18 Ekim’e kadar süreleri var.
 
Bu noktada Activision Blizzard CCO’su ve Kurumsal Tahvillerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lulu Cheng Meservey, “ABD’deki nihai karar ve 40 ülkedeki tüm onaylar, anlaşmanın oyuncuların geleceği için iyi olduğunu doğruluyor” dedi.

haberkarkamis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu