Haber

Okul Müdürüne Sopayla Saldırı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki İstiklal Ortaokulu müdürü Ümit Onat, sopalı saldırıya uğradı. Ümit Onat’ın okul tercihi yapacağı için saldırıya uğradığını öne süren Osmaniye Maarif Gücü Şube Başkanı Ahmet Kıraç, “İstiklal Ortaokulu Müdürü Ümit Onat arkadaşımız Ümit Onat’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. okul tercihleriyle ilgili.Üyemiz Düziçi Devlet Hastanesine giderek darp raporu aldı.Daha sonra 10 gün iş göremezlik raporu aldı.Akabinde Düziçi İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek olayla ilgili şikayette bulunduk. şu an savcılıkta.Eğitim Güç Sen olarak biz bunun takipçisiyiz.”

Düziçi’nde İstiklal Ortaokulu müdürü Ümit Onat, ilçedeki bir kırtasiyecinin önünde sandalyede otururken başka bir ortaokul müdiresinin eşinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırı anları iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

“ETKİNLİK SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ”

Saldırının müdürlük tercihi nedeniyle yapıldığını öne süren Maarif Gücü Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kıraç, şunları söyledi:

“Olay 24 Temmuz 2023 günü saat 10:30 sıralarında meydana gelmiştir. İstiklal Ortaokulu Müdürü Ümit Onat arkadaşımız arkadaşımıza okul tercihleri ​​nedeniyle yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Üyemiz Düziçi Devlet Hastanesi’ne giderek rapor almıştır. darp.Sonra 10 gün iş göremezlik raporu aldı.Akabinde Düziçi İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek olayla ilgili şikayette bulunduk.İddia şimdi savcılıkta.Biz Eğitim Güç Sen olarak bunun takipçisiyiz. Bir eğitim çalışanına her ne sebeple olursa olsun şiddet, küfür ve hakaret edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz.Aslında arkadaşımız tercihini yapmış ve kendi adını taşıyan okula atanmıştır.”

Saldırıyı yapan kişinin sebebin okul seçimi değil başka sebepler olduğunu söylediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu