Yaşam

Orhan Miroğlu yeni kitabı ‘Posta Kutusu 213 Diyarbakır’la okuyucularıyla buluşacak

Orhan Miroğlu’nun yeni kitabı ‘Posta Kutusu 213 Diyarbakır’TÜYAP kitap fuarında satışa sunulacak yazar, imza gününde burada okurlarıyla buluşacak.

İmza töreni 4 Kasım’da Salon 2’deki Copernicus Stand 292 ve 293’te gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

KİTAP HAKKINDA

Posta Kutusu 213 – Hayatın acı gerçekleriyle yüzleşen bir yazarın kaleme aldığı Diyarbakır, Orhan Miroğlu’nun yeni kitabı olarak okurlarla buluşuyor. Kitap, yazarın Diyarbakır’da yaşadığı ve tanık olduğu olayları mektuplar, anılar ve belgeler eşliğinde anlatıyor.

Orhan Miroğlu kitabında hem kendi hayat hikayesini hem de Diyarbakır’ın tarihini, kültürünü, siyasetini ve sorunlarını anlatıyor. Kitapta yer alan mektuplar, yazarın Diyarbakır’daki arkadaşlarına, akrabalarına ve tanıdıklarına yazdığı gerçek mektuplardan oluşuyor. Bu mektuplar yazarın Diyarbakır’a olan bağlılığını, özlemini ve sevgisini göstermektedir.

Kitapta ayrıca yazarın Diyarbakır’da tanıştığı ve etkilendiği kişilerin portreleri de yer alıyor. Bu kişiler arasında siyasetçiler, sanatçılar, gazeteciler, aktivistler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer alıyor. Kitapta ayrıca Diyarbakır’ın tarihi mekanları, kültürel mirası, lezzetleri ve folkloru da tanıtılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu