Haber

Şehit Eren Bülbül’ün annesi: Her gün oğlumun şehadet şerbeti içtiği yerden geçiyorum

TRABZON’un Maçka ilçesinde PKK’lı teröristlerin yiyecek çaldığını haber verdiği sırada açılan ateş sonucu şehit olan Eren Bülbül’ün (15) yaşamını yitirmesinin üzerinden 6 yıl geçti. Evinin önünde şehit olan ve aynı yerde toprağa verilen Eren’in annesi Ayşe Bülbül, “Oğlumun şehadet şerbeti içtiği yerden her gün geçiyorum. Oradan geçmek zorundayım. vatana teşekkür etmek için.”

Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik, 11 Ağustos 2017’de Maçka’da PKK’lıların erzak çaldığını bildirip güvenlik güçlerine ikamet ettikleri yeri gösterdikleri sırada şehit oldu. Şehit olmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı “Eren iyi ki varsın diyen yok” paylaşımıyla Türkiye’yi hüzünlendiren Eren Bülbül’ün ölümünün üzerinden 6 yıl geçti.

‘BÜTÜN KARDEŞLERİNİZ BURADA, KİMSE EREN YOK’

Eren’siz günlerin kendisi için çok zor olduğunu ve her gün bir evlat acısını yaşadığını anlatan anne Ayşe Bülbül, “Erensiz geçen 6 yılın tarifi yok. Onca acı, onca hüzün. Bir yandan 13 evlattan 1’ini vatan için feda etmek bir anneye.Babanın gururu büyük kardeşlerim.Bu 6 yıl çok zor.Burada günlerim geçiyor.Evde küçük bir çocuk bırakıp gidince diyorsunuz ki. , ‘Çocuk ters mi, ağlıyor mu, aç mı?’ Ben de aynısını söylüyorum.Ben çocuklarımın derdine,emeğine,gücüne doyamadım.Çocuklarıma doyamadım.Yıllar mı makamını aldı.Bugün yıl dönümü.Kardeşleri hepsi burada, orada. Eren değil. Bir annenin bu acıyı, hüznü atlatması o kadar kolay değil. Vatana şükür yapacak bir şey yok” dedi.

‘EREN’İN ŞEHİT OLDUĞU AN GÖZLERİMİN KARŞISINA GERİ DÖNDÜM’

Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinde önceki bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan 5 asker ve aileleri için üzüldüğünü söyleyen anne Bülbül’e sabırlar diliyor. “Evlatlarım şehidimiz olduğu haberini verdiğimde televizyonu açmadım, kumandayı elime alamadım. Anne babalara acıyorum. Eren’in şehit olduğu an geliyor aklıma.Bizi ayıran tek şey şehitlerimizin askerde şehit olması ama şehitlerin şehit olması.Her an oğlumun şehit olduğu yerden geçmek zorunda kalıyorum. Orası her an burada oğlumun her gün şehadet şerbeti içtiği yerden geçiyorum ordan geçmek zorundayım başımın üstüne düşüyor o bizim şehidimiz değil ama Eren galiba Oğlum o gün, bugün şehit oldu. Şehitlerin cenazelerine, anne ve babasının feryatlarına dayanamıyorum, tansiyonum yükseliyor” dedi.

mudurnu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu