Haber

Sezgin Tanrıkulu bunu seçim yaklaşırken yaptı! Sert tepki geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP tarafından Diyarbakır’dan milletvekili adayı olarak atandı. Skandal açıklamalarıyla HDP çizgisine yakın olan Sezgin Tanrıkulu, aday olduğu kentte seçim kampanyasına başladı.

Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Fis köyüne giderek burada video çekti. Tanrıkulu, video ile birlikte “Çocukluğumdan beri Kulp’a geliş gidişimde hiç ihmal etmediğim bir yerdeyim; Fis’teyim. Coğrafyamıza bahar geldi, 15 Mayıs’ta tüm Türkiye’ye bahar gelecek. Herkese selamlar. Sen”ifadelerini kullandı.

PKK’NIN KURULDUĞU KÖYDEN VİDEO

6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PKK’nın sığınağı Kandil’den ve HDP’den açık desteğin ardından Tanrıkulu’nun Fis köyünden böyle bir görüntü yayınlaması manidardı. .

Birçok sosyal medya kullanıcısı, Fis köyünün ne anlama geldiğine dair düşüncelerini paylaştı. Bilindiği gibi terör örgütü PKK, 1978 yılında Lice’nin Fis köyünde Abdullah Öcalan ve ona destek veren 21 kişi tarafından kuruldu.

“HEPİNİZE KANDİL’E BAHAR GELMEYECEK!”

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Tanrıkulu’nun Fis köyünden çektiği videoya tepki gösterdi. “PKK’nın 1978’de kurulduğu Fis köyüne gidip de şehitlerimizin canını yakan Tanrıkulu’ya ses çıkarmayanlara yazıklar olsun! Hepinize söz! Kandil’e bahar gelmeyecek! “söz konusu.

inonu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu