Haber

Sincan’da 100 Bin Ton Lityum Tuzu Çıkarma Projesi Başlatıldı

URUMQİ, 27 Şubat (Xinhua) — Xinjiang Demir Dışı Metaller Sanayi (Grup) Limited Şirketi Pazar günü, Çin’in güneyindeki Sincan’ın Hotan eyaletinde 100.000 ton lityum tuzu çıkarma projesinin başladığını duyurdu.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi kamu malları denetleme ve idare komisyonuna göre, projenin ilk fazındaki üretimin 30 bin tonu lityum karbonat, 30 bin tonu lityum hidroksit ve 15 bin tonu maden suyu olmak üzere yılda 75 bin tona ulaşması bekleniyor. lityum klorür. Proje bu yıl sonuna kadar tamamlanacak.

Lityum tuzu projesi, Xinjiang Demir Dışı Metaller Sanayi (Grup) Limited Şirketi’nin Hotan’daki 3 milyon ton daha az metal üretimi projesinin bir modülüdür. Proje, 14. Beş Yıllık Kalkınma Planı dönemi (2021-2025) kapsamında özerk bölge için değerli bir projedir. Projenin tamamlanmasının ardından her yıl 600.000 ton yüksek kaliteli lityum konsantresi üretmesi bekleniyor.

Sincan Demir Dışı Metaller Sanayi (Grup) Şirketi Limited Lideri Zhang Guohua, lityum tuzu projesinin inşasının, Sincan’ın ulusal lityum tuzu endüstrisindeki rolünü pekiştirmek açısından stratejik değeri olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu