Haber

Sunucu ve yazar Metin Uca için veda töreni düzenlendi

İSTANBUL’da vefat eden sunucu ve yazar Metin Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda veda töreni düzenlendi. Uca’nın kız kardeşi Mehtap Uca Erdoğan, “Tam sizi yoğun bakım kapısından alıp eski hayatımıza, güzel günlerimize, neşemize dönmek üzereyken ben de annem gibi elinizden kayıp gittim. Ama bu sefer, beni bu senaryoda çok yalnız bıraktın.”

Sunuculuğunu Sunay Akın’ın üstlendiği törene çok sayıda oyuncu ve sanatçının yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

“ACISINI NASIL GİDERECEĞİMİ BİLMİYORUM”

Törende zorlukla konuşma yapan Mehtap Uca Erdoğan, “Annemin vefatının ardından aynı trajik senaryoyu bir kez daha yaşadım. Tam da sizi yoğun bakım kapısından alıp eski sevgilimize kavuşmak üzereyken. hayat, güzel zamanlar ve sevinçler ellerimden kayıp gitti. Tıpkı annemin vefatında birlikte yaşadığımız trajedi gibi. Ben de annemi kaybettim senin hayatında.” Ne tuhaftır ki kardeşimi tam taburcu olmak üzereyken kaybettik. O zamanlar aynı acıyı, aynı şaşkınlığı, aynı isyanı paylaşıyorduk. Ama bu sefer beni bu senaryoda çok yalnız bıraktın. Artık bundan sonra hayatımı nasıl yaşayacağımı, nasıl devam edeceğimi, acılarını nasıl dindireceğimi düşünüyorum. “Bilmiyorum. Yarım asırlık kardeşlik kanunumuzda sizi kırdıysam beni affedin ve bağışlayın. Türkiye’nin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var. Sadece bize değil tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. hepimize” dedi.

“TELEVİZYON ÜZERİNDEN ULAŞAMADIĞI HERKESE BİRE BİR ULAŞABİLİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Doksanlı yılların sonlarında güne o süper sabah haberleriyle başlamanın tadını çıkaran, Metin Uca’nın ekranlardan kaldırılmasından bu yana yokluk ve mahrumiyetin acısını çeken biri olarak, Birkaç yıl önce bir bağlantı kurduk ama işin ilginç bir tarafı da vardı, televizyon aracılığıyla herkese ulaşamıyordu.” “Bana bire bir ulaşacak kadar enerjikti. Sürekli iletişim halindeydik. Sizin söylediklerinizin çoğunu bana söyledi. Türkiye’nin sorunlarıyla inanılmaz ilgilendi” dedi.

“O, REHBERLİK EDEN ÖZEL BİR KİŞİYDİ, BEN HAYRANIMDI”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hepimize ders veren, yazılarıyla, bizi ayıklayan, düşündüren, hissettiren çok ilginç tespitleriyle bizlere destek veren, düşündüren, hissettiren özel bir insandı. Her yönüyle düşünen bir insandı. . Biz onun sıkı takipçileriydik. Onun söylediklerinden ders alıp uyanan insanlar konumundaydık. “Ben hayranıydım…” dedi.

“SON KEZ BİRLİKTE OLDUĞUMUZU HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Oyuncu Hamdi Alkan ise çok üzüldüğünü belirterek, “Çok değerli bir dosttu. Aynı zamanda aile dostuydu. En son 29 Ekim’de Antakya’da birlikteydik. Son kez birlikte olacağımızı hiç düşünmemiştim.” . Ne ​​diyeceğimi bilmiyorum. Çok üzgünüm.”

Oyuncu Doğa Rutkay, “Metin ailemizin tek üyesiydi. Çok anımız var, çok anımız var. O yüzden çok şaşırdım, çok üzüldüm.” Uca, yarın Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedilecek.

susehri-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu