Ekonomi

TAV Technologies, Aktobe Havalimanı’nda hizmet vermeye başladı

TAV Havalimanları’nın iştiraki olan TAV Technologies’in geliştirdiği IATA sertifikalı “Common Use Passenger Processing System (CUPPS)” çözümü, Batı Kazakistan’a açılan Aktobe Havalimanı’nda kullanılacak. Farklı hava alanı, hava yolu ve yer hizmetleri teknik sistemlerinin ortak bir platformdan kullanılmasını sağlayan CUPPS, farklı iş istasyonlarında kullanılmaktadır. Sistem ile check-in ve uçağa biniş gibi yolcu süreçleri de departman standardında teknolojilerle otomatik hale getiriliyor.

TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, “Teknoloji uzmanlığımızı dünyanın dört bir yanındaki havalimanlarında geniş kitlelere ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz. İnovasyona olan tutkumuz bizi dijitalleşmeye odaklanmaya, yeni müşterilere çözümler sunmaya ve yolcu memnuniyetini artırmaya teşvik ediyor. son teknoloji çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.”

“Dijital altyapımızı güçlendirdik”

Aktobe Uluslararası Havalimanı Yönetim Kurulu Lideri Dastan Maliyev, “CUPPS, tüm yolcu işlem noktalarında kritik yolcu akış verilerini görüntüleyen, son derece özelleştirilebilir bir çözümdür. Sistem, yolculara daha iyi hizmet vermek ve operasyonel kaliteyi iyileştirmek için dijital altyapımızı güçlendirdi” dedi.

Asya ve Avrupa’nın ortasındaki değerli temas noktalarından biri olan Aktöbe Uluslararası Havalimanı, büyük ölçekli petrol, gaz ve madencilik gibi projelerle ülkenin batısındaki sanayi bölgesine hizmet veriyor. Havalimanından şu anda 15 noktaya (Nur – Sultan, Almatı, Aktau, Atırav, Türkistan, Uralsk, Tiflis, İstanbul, Antalya, Şarm El-Şeyh, Moskova, Kazan, Bakü, Phuket, Dubai) direkt uçuşlar yapılıyor. tek hissedarı Aktobe bölgesinin Finans Departmanıdır. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu