Dünya

Togg’un Beyond X Konsept Cihazının Neden Tekerlekleri ve Kapıları Yok?

Bu yıl Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilini piyasaya sürmeye hazırlanırken, yeni teknolojilerini dünyaya duyurmak için CES sahnesinde boy gösterdi. Dünyanın en büyük teknoloji fuarı Togg, farklı ve göz alıcı günümüzle alakası olmayan bir kavramde gösterdi.

Togg’un yeni konsepti, ‘ X’in Ötesinde ‘ sahneye çıktı. Beyond X bugün yollarda gördüğümüz ne bir otomobildi ne de rastgele bir araç. Gerçek şu ki, Beyond X bir ‘araba’ veya ‘taşıt’ olarak tasvir edilmedi. Peki Beyond X tam olarak nedir?

Önce Beyond X’e tekrar bir göz atalım:

Direksiyonu yok, tekerleği yok, sadece bir koltuğu ve ekranı var. Togg burada ne demek istiyor?

Togg’un Beyond X ile anlatmak istediğini anlamak için öncelikle şirketin amacını hatırlamakta fayda var. Togg sadece bir otomobil üreticisi olmayacak. Şirket, a teknoloji şirketi olarakhizmet verecek.

Bu yıl piyasaya sürülecek C-SUV da dahil olmak üzere Togg’un tüm araçları ve eserleri bir ‘ akıllı cihaz ‘ hayatımızda yer bulacaktır. Daha önce C-SUV’a neden akıllı cihaz dendiğini anlattığımız içeriğimizde bu konuya değinmiştik (Yazımızın sonundaki linkte bulabilirsiniz).

Togg’un ‘akıllı cihaz’ takıntısı, kısacası geleceğin ekosistemini kurma hedefinin bir modülü olacak. Togg, daha önce paylaştığı vizyonunda akıllı şehir ve akıllı sistemlerbu geleceğe yönelik çalışmalar geliştireceğini vurguladı ve işaret etti.

Beyond X aslında Togg’un vizyonunun somut bir yansıması:

Togg’s Beyond X, Togg’un “akıllı şehir” vizyonunun bir parçası olarak gösterildi. Togg aslında eserini yazdı ” Bir cihazdan daha fazlası, geleceğin mobilitesi ” olarak tanıtıldı. Bu çalışma, kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Beyond X, tasavvur edilen dünyada nasıl bir yer bulabilir?

Togg’un özellikle deneyime odaklandığı bu cihazın nasıl kullanılacağını şu sıralar tartışıyoruz. sadece hayal edebiliriz.Hayalimiz bu cihazın tamamen otonom cihazlarlaA noktasından B noktasına gittikleri bir gerçeklikte yer alacaklarını.

Elbette bu cihazda rastgele bir tekerlek ya da kapı yok, onun için oluşturulan özel yollarda ve rotalarda kendi platformunda kullanılacağına dair bir işaretçi olabilir. Araç bu platform üzerinde A noktasından B noktasına kısa sürede, çevre dostu ve hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

Peki Beyond X’i gerçek hayatta görebilecek miyiz?

Beyond X’i kesinlikle yendi Hayatımıza girecek bir kavram olarak yorumlamamalıyız.Konsept olarak üretilen her çalışma, şirketlerin ve markaların vizyonunun bir yansıması olarak kamuoyuna gösterilmektedir.

Şirketlerin paylaştığı vizyon, tıpkı bizim bu içeriğimizde paylaştığımız gibi dünyadaki herkes tarafından paylaşılıyor. yorumlanıyor.

Firmanın konu çalışmasının bulunabileceği konsept eserler; Dünyanın belirli bir yönde geliştiği bir gerçeklikte göreceğimiz türden bir yaşamı ifade eder. Bu nedenle sadece Togg değil, dünya devi otomobil firmaları da bugünün çok uzağında, gelecekten uzak duranKonseptler gelişmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu