Ekonomi

Xi Jinping, Bill Gates ile görüştü

Çin Devlet Başkanı Xi JinpingBill ve Melinda Gates Fonu Eş Başkanı bugün Çin’in başkenti Pekin’de. Bill Gatesbir tane geldi

Toplantı sırasında Xi Jinping, Gates’i ve yönettiği fonu, küresel yoksullukla mücadele, sağlık, kalkınma ve kamu yararı çalışmalarına uzun vadeli katkılarından dolayı övdü.

Çin tarzı modernleşme ile Çin ulusunun yükselişini kapsamlı bir şekilde hızlandırdıklarına işaret eden Xi Jinping, özellikle Çin’in güçlenmesinden sonra hegemonya yerine diğer ülkelerle ortak kalkınmayı ve mutluluğu inşa etmeyi seçtiğini söyledi. insanlık bir arada.

Xi, Çin’in Bill ve Melinda Gates Fonu ile birlikte ilgili alanlarda işbirliğini güçlendirmeye ve gelişmekte olan ülkelere ellerinden gelen her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Bill Gates’in yılbaşından bu yana Pekin’de görüştüğü ilk Amerikalı konuk olduğuna işaret eden Xi Jinping, Çin-ABD ikili ilişkilerinin temelinin insani dostluk olduğunu vurguladı.

Çin’in inovasyona dayalı kalkınmaya ivme kazandırmasının Çin dahil tüm dünya ülkeleri için faydalı olacağına dikkat çeken Bill Gates, yönettiği fonun inovasyon, küresel yoksullukla mücadele, halk sağlığı gibi alanlarda Çin tarafıyla iş birliğini güçlendireceğini söyledi. , tıp ve tarım.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

haberaraban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu