Haber

Ali Babacan’dan Sadullah Ergin açıklaması! CHP’yi daha da kızdıracak.

Balyoz ve Ergenekon kumpas davalarının görüldüğü dönemde Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin’in CHP listelerinden DEVA Parti kontenjanından milletvekili adayı seçilmesine tepkiler devam ediyor.

BABACAN’DAN SADULLAH ERGİN’DEN AÇIKLAMA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP’nin milletvekili aday listesinde Ankara 1. Bölge’den DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in aday gösterilmesine ilişkin tepkilere yanıt verdi.

Halk TV’de yayınlanan programa katılan Babacan şu ifadeleri kullandı;

‘ESAS HEDEF CHP’

Şimdi büyük resme baktığımızda bir haftadır süren bir tartışmamız olduğunda asıl hedef Sadullah Ergin değil, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP yıpratmaya çalışıyor. Burada araç Sadullah Ergin’dir. Bunlar 10-15 yıl öncesinin sorunları. Sadullah Ergin 4 kontrole alıştı temiz çıktı.

‘Aklımızdan bile geçmedi’

Sadullah Ergin’den yıpranacağımız aklımıza bile gelmezdi. Çünkü Sadullah Bey tüm taraflarla bizim çıkarlarımızı yöneten kişidir. Diğer siyasi partilerde tanınan bir isimdir. Bu görüşmelerde Sadullah Bey ile ilgili herhangi bir geri bildirim almadık. Taraflar bizimle bir isim üzerinde anlaşmadı. Çünkü bizim sistemimizde böyle bir şey yok. Yaratılan bu algıyı hiç de yanlış bulmuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi yok edilmeye çalışılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu