Haber

ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILAN MİNİBÜSÜN İÇİNE TAŞLARIN DÜŞME ANLARI KAMERADA

ARTVİN’de, Deriner Barajı-3 Tüneli çıkışında yokuştan kopan kaya parçalarının çarptığı servis minibüsünde 4 kişinin hafif yaralandığı heyelan anlarına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Önceki gün Yusufeli-Artvin yolunun 8’inci kilometresi olan Deriner Barajı-3 Tüneli çıkışında heyelan meydana geldi. Yamaçtan kopan kaya modülleri, tünel çıkışında yola düşmeye başladı. Bu sırada baraj inşaatında işçileri taşıyan Murat Alpaslan’ın kullandığı 08 AJ 600 plakalı servis minibüsüne kaya parçaları çarptı. Ön kısma düşerek araca giren kaya parçaları nedeniyle 4 kişi yaralandı. İhbarla bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, iş makineleriyle yolu açtı. Artvin Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Heyelan anlarının güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görselde; Yolda giderken tünele girmek üzere olan minibüsün önündeki yokuştan irili ufaklı kayalar düştüğünde durduğu ve üzerinde devasa bir kayanın araca teğet geçerek aracın yanından geçerek hızla çarptığı görülüyor. yola düşer ve uçurumdan sekerek çevreyi bir toz bulutu ile kaplar.

haber-kecioren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu