Ekonomi

Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi denetimi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, göreve geldiklerinde belirledikleri 1 milyon mükellefi geçen yıl tamamladıkları vergi inceleme ve kontrol sayısının 3 katını geçerek kontrol etme hedefine prestijle ulaştıklarını belirterek, Cumhuriyet tarihinin bir yılda en fazla denetimini gerçekleştirdi.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vergi kaçakçılığının önlenmesi ve ekonomik büyümenin desteklenmesi amacıyla yoğunlaştırdıkları vergi denetim ve kontrolleri ile Cumhuriyet tarihinin bir yılda en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yaptıkları vergi inceleme ve kontrollerinde cezai yaptırım uygulamamayı, vergi kayıp ve kaçakçılığını önleyerek daha adil bir vergi sistemi oluşturmayı, rehberlik ederek vergiye istekli uyumu artırmayı ve her vatandaşın hakkını korumayı amaçladıklarını belirten Nebati, mükelleflerin haklarının dikkate alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Misyona gelirken belirlediğimiz, geçen yıl tamamladığımız vergi inceleme ve kontrol sayılarının 3 katını aşan 1 milyon mükellefi denetleme hedefine bugün prestij ile ulaştık. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, vergi müfettişleri Vergi inceleme ve kontrollerinde 1 milyon hedefine ulaşmamızı sağlayan Gelir İdaresi Başkanlığımız bünyesinde yapılan tüm çalışmalarla ilgili olarak, “Arkadaşlarıma özverili ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığına yönelik vergi inceleme ve kontrolleri ile her zaman olduğu gibi yine sahada olmaya ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu