Ekonomi

HP Inc. ve HSBC Yaklaşan Bilgisayar Endüstrisi Güncellemesi Konusunda İyimser

HSBC Research, HP Inc. (HPQ) hakkındaki tavsiyesini Nötrden Satın Al olarak değiştirdi ve şirketteki analistlerin kişisel bilgisayarın kurtarılması konusunda yükselişe geçmesiyle şirketin hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 33,00 $’a (önceden 30,00 $) yükseltti. dünya çapında endüstri.

HSBC analistleri raporlarında, “HP’nin olumlu sektör trendlerinden ve artan kar marjlarından kâr elde edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Dünya çapındaki kişisel bilgisayar pazarı, art arda yedi çeyrek boyunca düşüş yaşadıktan sonra, 2023’ün dördüncü çeyreğinde yıllık bazda %3’lük bir artışa tanık oldu; bu, sağlık krizi sırasında edinilen kişisel bilgisayarlar için bir yenileme aşamasına işaret ediyor. Windows 10 işletim sisteminin Ekim 2025’te kullanımdan kaldırılması ve gelişmiş yapay zeka görevlerini yerine getirebilen kişisel bilgisayarların piyasaya sürülmesiyle sektördeki talep umut verici görünüyor. Teknoloji pazarı analiz firması Canalys, 2024 mali yılı için bilgisayar sevkiyatlarında yıllık %8 artış öngörüyor.

“HP, dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar tedarikçisidir. HP’nin kişisel bilgisayar bölümündeki artışın genel sektör eğilimlerini yansıtacağına inanıyoruz. Nitekim HP’nin kişisel bilgisayar sevkiyatlarındaki büyüme ilk çeyrekten bu yana sektör ortalamasının üzerinde gerçekleşti. 2023.”

Analistler, HP’nin PC bölümü için tahminlerini revize ederek, 2024’ün ikinci yarısından itibaren yıllık bazda %5-6 gelir artışı bekliyorlar.

HSBC, HP’nin mevcut hisse fiyatının yatırımcılar için cazip bir giriş noktası sunduğuna inanıyor. HP’nin güçlü serbest nakit akışı üretimine, %11’in üzerindeki cazip serbest nakit akışı getirisine ve şirketin hisse başına temettü gelirindeki artış eğilimine dikkat çekiyorlar.

HPQ hisseleri Çarşamba sabahı piyasa öncesi işlemlerde %1,78 arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu