Haber

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz: En az puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, Galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamada, “En azından puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluğa giden bir takımın galibiyetine de saygı duyuyorum.”

Trendyol Süper Lig’in 22. haftasında İstanbulspor, Galatasaray’a 3-1 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, “Planladığımız oyunu sahaya yansıttığımız bir maç oldu. Bu tür maçları birkaç stratejiyle oynayabilirsiniz. Galatasaray’a oyun kurarak şok presle pozisyon aldık.Galatasaray oyunu olgunlaştırırken yakaladığımız toplarla geniş alanları değerlendirebildik.2 Gün boyu buna odaklandık.Son maça kadar bunu çok iyi uyguladığımızı düşünüyoruz. 65. dakikada çok pozisyon bulduk. Direkten çıkan, kaçırdığımız goller var. 16 maç daha kaldı, hangi maç olursa olsun kendi karakterimizi sahaya çıkaracağız. Yeniden inşa etmeye geldim. 2 Son haftadır bunu yaptığımı düşünüyorum. 60’a kadar kazandığımız toplarda iyi geçişler yaptık. Galatasaray gibi bir takıma karşı oyun içinde motivasyonunuzu korumanız gerekiyor. Hücumları çok becerikli. Galatasaray Frikik golüyle öne geçti.İstanbulspor camiasını buluşturan, tüm bireylerin karakterini sahaya yansıtan oyuncu kardeşlerime teşekkür ediyorum. “dedi.

“Kalenin önünde otobüsü çekerek beklemedik.”

Galibiyeti kaçırdıklarını düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda Korkmaz, “Kurayı kaçırdığımızı kabul etmiyorum. Her ne kadar beraberliği koruyarak strateji belirlemiş olsak da tüm maçları kazanmak için çıkıyoruz. Beklemedik. Otobüsü kalenin önüne çekerek bunu da başardık. Böyle maçlar oynarken öne geçmek önemli değil. Maçın her anında taktik var.” Disiplini korumanız gerekiyor. Maçı 0-0 önde tutarken bile galibiyet hayali kuruyorduk. Galatasaray gibi özel ayakları olan bir takıma karşı kontrol sağlayamazsınız. Kontrol ettiğimiz şeyleri doğru şekilde uyguladık. En azından puanla ayrılmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluğa giden bir takımın galibiyetine de saygı duyuyor ve tebrik ediyorum. “Öyle yapıyorum” diye yanıtladı.

“Ndao, Konya ile anlaştı”

Osman Zeki Korkmaz, Senegalli futbolcu Alassane Ndao’nun Konyaspor’a transfer olduğunu açıklayarak, “Maçtan 2-3 saat önce anlaştılar. Maçtan önce kendisini aradım. Kafası sahada mı, 100 yaşında mı diye merak ediyorduk. Yüzde yüz motive olduk. Bunun kesin olarak anlaşıldığını maç yemeğinden sonra öğrendik.” “Motivasyonla oynayacağını ve hiçbir sıkıntının olmayacağını söyledi. Oyunda kaldığı süre boyunca canı gönülden oynadı. Çok karakterli bir oyuncu. Karakterli bir performans sergiledi. Ben de kendisine teşekkür ediyorum. Konya ile anlaştı.” “dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu