Haber

İYİ Partili Ergün, Gökçeada Belediye Başkanı Çetin’in tutuklanmasını değerlendirdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla yürütülen soruşturmada tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in yanında olduklarını söyledi.

Ergün, partisinin Çanakkale İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Çetin’in dedikodu nedeniyle tutuklandığını savundu.

Soruşturma belgesinde somut bir delil bulunmadığını öne süren Ergün, “İYİ Partililer olarak, Gökçeada halkı ve tüm Çanakkale halkı gibi seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin’in yanındayız. Masum olduğundan şüphemiz yok. Gökçeada halkının siyasi iradesine sonuna kadar sahip çıkacağımız bilinmelidir.” dedi.

Metin Ergun, “Partilerinin Türk siyasi tarihinin en büyük siyasi mücadelesini Meral Akşener başkanlığında bir iktidar yürüyüşüne dönüştürmeyi başardığını” dile getiren Metin Ergün, “İYİ Parti zulme ve zulme karşı mücadelesini her ne olursa olsun sürdürecektir. bedelini ödetecek ve Türk milletini hak ettiği özgür ve adil günlere ulaştıracaktır.” Getirdiği bakış açısını daha da ileriye taşımak için yorulmadan mücadelesine devam edecektir.

Toplantıya DÜZGÜN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu