Haber

Kılıçdaroğlu koltuğu devretti! CHP’de tarihi gün!

ANKARA (İGFA)– 38. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, dönem teslim töreniyle resmen CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak görevine başladı.

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel görevi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan devraldı.

Devir teslim töreni için CHP Genel Merkezi’ne gelen 7. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Başkanı Özel kapıda karşıladı.

Özel, kayıt belgesini saat 16.00’da TBMM makam odasında CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Ali Bakanlı Başarır’dan aldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖZEL’E TAVSİYELER…

Başkan Özgür Özel, Genel Başkanlık makam odasında yaklaşık bir saat süren toplantıda 7. Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine tavsiyelerde bulunduğunu ve bir genel liderin dikkat etmesi gereken hususları aktardığını belirterek, bu hususu sürdüreceğini söyledi. bu öğütleri aklının en kıymetli yerinde saklıyor. Özel, Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık süreçte en zor şartlarda milleti için canını feda ettiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği koltuğu, çok zor bir dönemde göreve gelen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan büyük bir onurla devraldım. Türkiye siyaset tarihine ve hepimize büyük katkı sağladı.” Sözlerini kullanarak günün fotoğraflarına yer verdi.

Yaklaşık bir saatlik bölüm dağıtım sürecinin ardından Kılıçdaroğlu görevini devrederek, beyaz çiçeklerle karargahtan ayrıldı.

bozkurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu