Haber

Meral Akşener: Gazetecinin görevi haberi doğru vermektir

DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına ilişkin; “Bunları doğru bulmadığımızı, yanlış olduklarını ve en fazla hükümete zarar vereceklerini bir kez daha hatırlatmak isterim. Gazeteciler görevini yapar. Nedir bu? Haberi doğru vermektir. Vatandaşın haber ihtiyacını, haber alma hakkını, isteklerini yerine getirmek gazetecinin görevidir.Gazetecilik “Onun için var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün YETERLİ Parti Etimesgut İlçe Genel Merkezi’nin yeni binasının açılışını yaptı. Akşener, açılışın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Akşener, T24 yazarı ve gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına ilişkin bir soruya yanıt olarak şunları söyledi:

“Parti olarak ve kurumsal olarak bir açıklama yaptık. Sayın Severli bu konuyla ilgili görüşünü dile getirdi. Biz bunları doğru bulmuyoruz, yanlıştır, en fazla yapacaklarını bir kez daha hatırlatmak isterim. Sonradan hükümete zarar verirler.Gazeteciler görevini yapar.Nedir o?Haber doğruyu söylemektir.İftira yapılırsa suçtur,manipülasyon yapılırsa hatadır ama gazetecinin görevidir Mevcut bir haberi yazmak. Vatandaşın haber ihtiyacını, haber alma hakkını ve isteklerini karşılamak gazetecinin görevidir. Gazetecilik bunun için vardır. Hukukun üstünlüğü ve adalet gelişmediği sürece, Türkiye’nin durumu ‘Doğru değil’ olacak.

seyitgazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu