Haber

U23 Grekoromen Güreş Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu

ARNAVUTLUK’ta düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda mücadele eden U23 Grekoromen Güreş Milli Takımı, tarihinde ilk kez dünya şampiyonu oldu. Şampiyonada grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Muhammet Hamza Bakır ile serbest stilde üçüncü olan Abdullah Toprak Ankara’da coşkuyla karşılandı.

Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen karşılama töreninde; ASKI SporToplantıya Kulüp Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, ASKİ Spor Kulübü Müdürü Derviş Akdoğan, ASKİ Spor Kulübü Greko-Romen Grup Antrenörü Akif Canbaş ve ASKİ Spor Kulübü’nün genç sporcuları katıldı.

HAMZA BAKIR: RIZA ABİ’YLE USTA ÇIRAK OLARAK DEVAM EDİYORUZ

Dünya şampiyonu olmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Muhammet Hamza Bakır, “Rıza Kayaalp, gelecek yıl olimpiyatlardan sonra kendi deyimiyle güreşi bırakacağını söyledi. Bu yıl benim için güreşi devralmam için önemli bir adım oldu. Bayrağım. Gerçekten çok mutluyum. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ikinci yüzyılının başında.” İlk madalyamız. İstiklal Marşımızı yurdumuzda söyleme şansımız oldu. Onun mutluluğuyla ülkemize döndük. İstek kardeşimle yıllardır ağabey-usta, usta-çırak şeklinde birlikte çalışıyoruz. Beni asla rakip olarak görmedi. Onu her zaman kardeşim olarak gördüm. Kardeşim olarak. “Onu sevdim. Yani desteği her zaman arkamda oldu, kulübe gelmemde kardeşimin çok değerli katkıları oldu. Olimpiyat yolu önemli bir son etap. Rıza kardeşimi en iyi şekilde hazırlayarak destekleyeceğiz. elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz ve ona en iyi şekilde yardımcı oluyoruz” dedi.

ABDULLAH ÇAKMAR: BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Şampiyonada bronz madalya kazanan Abdullah Toprak, arkasındaki büyük destekle madalyayı kazandığını belirterek, “Kulübüme, kulüp hocalarıma, antrenörlerime teşekkür ediyorum.” ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, “Serbest ve Greko-Romen U23 Dünya Şampiyonası’nda tarihi bir başarıya imza attık. Tabi ki serbest stilde dünya şampiyonu çıkaramadık. Bir ilke imza attık. Burada özellikle Hamza dünya şampiyonu oldu, Abdullah ise dünya şampiyonu oldu. “Üçüncü kez olması bizim için gerçekten değerliydi. İstek ve Taha artık bu işi bitirecekler. Sona geliyorlar. Elbette burada bu görevi üstlenecek şampiyonlara ve gençlere ihtiyacımız vardı. Biz de diyoruz ki yeni Tahaslar, yeni İstekler geldi” diye konuştu.

ASKİ Spor Kulübü Grekoromen Takımı Antrenörü Akif Canbaş, Hamza’nın 6 ay önce kulübe katılmasına rağmen şampiyon olduğunu belirterek, “Hamza da kardeşi İstek’in şampiyon olması için tüm kalbiyle ve ruhuyla ortak oluyor. İstek beni aradı. Maça 1 dakika kala heyecanla izliyordu. Hamza kayıpsız atlattı.” “Ve çok iyi güreşti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu