Haber

Rahmi Kaan Karahan Polonya’da Tarihi Başarıya Ulaştı

Polonya’da 43 ülkeden 800 sporcuyla yarışarak 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza atan Rahmi Kaan Karahan, Türkiye’ye döndü. Şampiyon sporcu, hedefinin olimpiyat olduğunu söyledi.

Türk Milli Takımı, 7-10 Eylül tarihleri ​​arasında Polonya’da düzenlenen ve 43 ülkeden 800 sporcunun katıldığı Olimpiyat Umutları Kano Yarışlarını toplam 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya ile tamamladı.

K1 500 Metre U15 kategorisinde Türk Milli Takımı adına yarışan Köyceğiz Su Sporları Kamp Eğitim Merkezi sporcusu Kaan Karahan, 200 metrede gümüş, 500 metrede ise altın madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Genç sporcu 1000 metre yarışını 8. sırada tamamladı.

Turnuvanın ardından Türkiye’ye dönen Rahmi Kaan Karahan ve antrenörü Ahmet Ufuk Özcan için Dalaman Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş’ın da katıldığı törende şampiyon sporcu, davul ve zurnalar eşliğinde Köyceğiz halkı tarafından karşılandı.

Rahmi Kaan Karahan ise yaptığı açıklamada, “Çok mutlu oldum. Elimden geleni yaptım, madalyamı aldım ve geldim. Hedefim olimpiyatlar.”

Antrenör Ahmet Ufuk Özcan, kano tarihinde ilk kez bu madalyayı aldıklarını belirterek, “İnşallah çok daha ilerilere gideceğiz. Çok zorlu bir yarıştı. 43 ülkeden 800’e yakın sporcu vardı. Bu bizi daha da ileriye götürdü.” Çok gururluyum, umarım olimpiyatlara kadar gideceğiz.”

Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Rahmi Kaan Karahan’ın dünya şampiyonluğu performansını “büyük bir başarı” olarak değerlendirdi. Kaan’ın Şampiyona’da 43 ülkeden 800 sporcuyla yarıştığını belirten Açıkbaş, “İlk gün 500 metrede dünya ikincisi, ertesi gün ise 200 metrede Dünya Şampiyonu oldu. Bundan sonraki adım da inşallah. Olimpiyat madalyası.” – MUĞLA

haberkalecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu